TRT1 dizisi tutmayınca alınan karar şaşkına uğrattı, tüm dizilere uyarı gibi..

TRT1 Ekranlarında yayınlanan TV dizisi Dünya Hali reyting konusunda umduğunu bulamayınca kanal şaşırtan bir karar aldı..

TRT1 dizisi tutmayınca alınan karar şaşkına uğrattı, tüm dizilere uyarı gibi..
Yayınlanma Tarihi : 24 Ağustos 2021 11:15

TRT1'de henüz daha yeni başlayan Dünya hali dizisiyle ilgili şaşırtan bir karar geldi. Dizinin reytingleri düşük olunca Çarşamba akşamları yayınlanan 20.00'daki zaman diliminden daha ileri bir tarihe çekildi..

Dizi bundan böyle daha geç saatlerde yayınlanacak. Tüm TV kanalları prime-time olarak nitelendiren zaman diliminde sadece en çok izlenen projelerine yer veriyor. Yaz döneminde yayına başlayan TRT Dizisi Dünya halinin reytingleri düşünce bundan böyle dizi 22.30 zaman diliminde yayınlanacak..


Dizinin başrol oyuncularından Pelin Abay ve Caner Şahin'de bu duruma şaşırdı...

ESKİDEN BÖYLE DEĞİLDİ

Televizyon gazetesinde yer alan habere göre eski sezonlarda Tutunamayanlar veya Tövbeler Olsun gibi düşük reyting getiren diziler yayında kalmaya devam etti. Hatta prime-time’da ekrana getirilerek, “reytingler önemli değil” mesajı birçok kez kanal tarafından verildi...

MASUMLAR APARTMANI VE TEŞKİLAT GİBİ DİZİLER HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ

Ancak geçtiğimiz sezon kanal bir çok dizisinde reyting rekorları kırınca bu durum değişmişe benziyor. Örneğin geçtiğimiz sezon Masumlar Apartmanı ve Teşkilat dizileri reyting konusunda gündemi alt üst eden dizilerdendi..

DÜNYA HALİ YENİ SAATİNDE YAYINDA

5 Bölümdür ekranda olan Dünya Hali dizisi bundan böyle çarşamba günleri gece 22.30'da yayında olacak. Alınan bu karar reytingi düşük konular için aslında ibret niteliği taşıyor.. Reytingleri iyi gelmeyen diziler anlaşılan önce geç saatlere çekilecek ardından da final yaptırılacak..

Tüm TV kanallarında geçerli olan bu kurala artık TRT1'de uymuş gözüküyor.. Öte yandan dizinin 6.bölüm fragmanı da sosyal medya hesaplarından paylaşıldı..

İlgili Haberler