TRT1 büyük umutlarla yayınlıyordu, Aniden Final Yapabilecek Dizi Belli Oldu

TRT1 Masumlar Apartmanı ve Teşkilat gibi dizilerle fırtınalar koparırken yeni ekrana verdiği bir TV dizisi pekte beklenen ilgiyi görmedi. Ani final kararı gelebilir

TRT1 büyük umutlarla yayınlıyordu, Aniden Final Yapabilecek Dizi Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 01 Ekim 2021 22:40

TRT1 ekranında yayınlanan bir çok dizi reyting konusunda kanala oldukça katkı sağlıyor. Masumlar Apartmanı ve Teşkilat zirveyi neredeyse başka bir diziye bırakmıyor.

TRT1 bir diziye daha çok güveniyordu. Barbaroslar adı verilen dizi henüz 3 bölümdür ekranda. Tam adı Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı olan dizi sezona iddialı bir giriş yapmıştı. Kanal açıkçası bu diziden oldukça umutluydu. Fakat gelen reyting raporları işlerin yolunda gitmediğini gösterdi.

Buda dizinin her an final yapabileceği endişelerini beraberinde getirdi. Televizyon Gazetesi tarafından yapılan özel bir haberde Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı diziyle ilgili gelişmelere yer verildi.

İlk bölümüyle TRT1 ekranında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi, güçlü bir çıkış yaparak milyonları ekran başına toplamayı başarmış ve sosyal medyada da zirveye oturmuştu. Ayrıca Birincilikler de elde ederek ilk iki bölümde geniş bir izleyici kitlesini etkileyen dizi için üçüncü bölüm ise beklenmedik bir şekilde düşüş ile sonuçlandı. Ve reyting raporları kanalı üzecek türden oldu.

CAMDAKİ KIZA YENİK DÜŞTÜ

Kanal D ekranında yayınlanan Camdaki Kız dizisi reyting konusunda birinci sıraya yerleşti. Bu durum TRT1 ekranında yayınlanan dizinin daha geri planda kalmasına neden oldu.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe gibi önemli isimlerin yer aldığı diziye yine de izleyici ilgisi devam ediyor. Fakat Kanal D'deki Camdaki Kız dizisi işleri bozuyor. Dizi tüm kategorilerde birinci olurken Barbaroslar dizisi geri planda kaldı..

İkincilik ise ATV ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oldu. Perşembe akşamları anlaşılan TRT1'in hiç şansı yok gibi duruyor..

DİZİYE ELEŞTİRİLER DE VAR

barbaroslar-trt-yk1-750x375-c-750x375-c.jpg

Öte yandan diziye yönelik eleştiriler de sürüyor. Deniz sahnelerinin yeterince iyi olmadığı konusunda eleştirilerde bulunan seyirciler aynı zamanda senaryonun akışını ve konu bütünlüğünü de beğenmediler.

Çok daha iyi bir hikaye ve senaryo beklediklerini belirten Barbaroslar dizisinin hayranları, senaristlere de bu konuda çağrıda bulunarak sosyal medya üzerinden mesajlar yolluyorlar.

YAYIN GÜNÜ DEĞİŞEBİLİR

Öte yandan Barbaroslar dizisinin diğer bölümlerde de istenilen ilgiyi görmemesi durumunda ilk olarak yayın gününün değiştirileceği ardından da iyi bir reyting gelmemesi durumunda final yapması kaçınılmaz görünüyor..

TRT1 DİZİYİ YAYINDAN KALDIRMAZ

TRT1'in söz konusu reyting raporlarını dikkate almayıp diziyi devam ettireceğini öne sürenlerde var. Zira tarihi bir dizi olması nedeniyle bu dizinin devam etme olasılığı çok yüksek.

BİR ZAMANLAR KIBRIS FİNAL YAPMIŞTI

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi de tarihi bir dizi olarak TRT1 ekranında yayına başlamış , ancak istenilen reyting elde edilemeyince final yapmak zorunda kalmıştı.

İlgili Haberler