Timuçin Esen Rolü Kabul Etmeyince TRT Dizisine yeni Oyuncu geldi

TRT ses getirecek yeni bir dizi projesine başladı. Mevlana dizisi için başrol olarak Timuçin Esen düşünülmüştü. Ancak Timuçin Esen vazgeçince yeni oyuncu bulundu..

Timuçin Esen Rolü Kabul Etmeyince TRT Dizisine yeni Oyuncu geldi
Yayınlanma Tarihi : 25 Eylül 2021 18:24

TRT ses getiren tarihi diziler yayınlamaya devam ediyor. Şimdilerde Mevlana dizisi için hazırlıklar sürüyor. Konya'da çekimleri yapılacak olan dizi daha başlamadan olayı olmayı başardı bile.

Bodrum Masalı dizisiyle yıldızı iyiden iyiye parlayan Timuçin Esen , TRT dizisi için başrol olarak düşünülmüştü.

Ancak Timuçin Esen TRT'deki bu teklifi kabul etmedi. Yerine ise başarılı oyuncu Bülent İnal geldi. 5 sezon boyunca TRT ekranında yer alan ve Abdülhamid'i canlandıran Bülent İnal şimdi Mevlana dizisinde başrol oyuncusu oldu.

DİZİNİN ÇEKİMLERİNE DE BAŞLANDI

Öte yandan Mynet'in geçtiği habere göre Mevlana Dizisinin çekimlerine Konya'da başlandı. Bunun için 50 dönümlük bir plato hazırlandı. Bülent İnal'ın başrol olması ise büyük ses getirdi.

Timuçin Esen'in başrolden vazgeçmesi ise hayranlarını çok üzdü. Fakat Bülent İnal'ın hayranları ise bu işe çok sevindi.


DİZİNİN HAZIRLIKLARI NE KADAR SÜRDÜ?

Öte yandan Konya'da çekimlerine başlanan Mevlana dizisinin hazırlıklarının tam 2 yıl sürdüğü öğrenildi. Bir çok yeni bina inşa edildi ve 13.yüzyılın ortamı sağlanmaya çalışıldı. Ayrıca hem Selçuklu mimarisinden izleri yansıtan mekanlar oluşturuldu hem de kostümler ve aksesuarlar ile birlikte büyük bir çaba sergilendi..

BÜLENT İNAL DAMGA VURACAK

payitaht-abulhamid-bulent-inal-kimdir-biyografi-700x420.jpg

Ayrıca Abdülhamid'i canlandırdığı dönem büyük ses getiren Bülent İnal da şimdi bu önemli yapımın başrolü olarak kariyerinde bir güçlü adım daha atacak ve başarılı bir performans sergileyecek.

Mevlana Dizisinin Başrol oyuncusu Bülent İnal Kimdir?

48 yaşında olan Bülent İnal 19 Mayıs 1973 tarihinde doğmuştur. Doğum yeri Şanlıurfa olan Bülent İnal Melis Tüysüz ile evlidir. Çiftin Çınar Ünal adında bir çocuğu bulunmaktadır.

En çok merak edilen soru ise Bülent İnal Zaza mıdır?

Evet Bülent İnal Baba tarafından Zaza kökenli, anne tarafından ise soyu Selçuklu Türklerine dayanmaktadır.

Ege Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okurken karar değiştirmiş ve 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalına girerek buradan mezun olmuştur. Oynadığı dizi ve filmlerle başarılı bir performans sergileyen Bülent İnal'ın gerçek adı ise Mehmet Bülent İnal'dır... Son olarak Payitaht : Abdülhamid dizisinde başrol olan usta oyuncu şimdilerde TRT ekranlarında yayınlanacak olan Mevlana dizisinin başrolüne hazırlanmaktadır.

Kaynak: Mynet - Objektif Port