Teşkilat ve Yargı Dizisi Uzun Süredir Kapışıyordu! Yargı Dizisinde Büyük Çaresizlik Hakim

TRT1 ekranlarında yayınlanan Teşkilat dizisiyle reyting mücadelesi veren Kanal D'nin sevilen dizisi Yargı dizisindeki çöküş dikkatlerden kaçmıyor. İşte o düşüşün sebebi...

Teşkilat ve Yargı Dizisi Uzun Süredir Kapışıyordu! Yargı Dizisinde Büyük Çaresizlik Hakim
Yayınlanma Tarihi : 04 Ocak 2022 19:52

Medya Takip Merkezi, Aralık ayında sosyal medyada en çok konuşulan diziler listesini yayınladı. Yayınlanan liste herkesi şok etti.

Kanal D ekranında Pazar akşamları yayınlanan Yargı, bu sezonun en iyi çıkış yakalayan dizileri arasında yerini aldı. Hem oyuncu kadrosu hem de başarılı hikayesi ile izleyicileri ekran başına kilitleyen dizisinin şüphesiz en çok konuşulan iki ismi 'Ceylin' karakteri ile Pınar Deniz ve 'Ilgaz' karakteriyle Kaan Urgancıoğlu oldu. Adeta bulmaca tadında gerilim dolu akıp giden dizinin reytingleri de oldukça iyi geliyor.

Yargı, yayınlandığı Pazar akşamlarında TRT1'in Teşkilat dizi ile girdiği reyting rekabetinde biraz zorlanıyor. Zaman zaman birinciliği Teşkilat'ın elinden alsa da genelde Pazar akşamlarının reyting birincisi Teşkilat oluyor.

Ancak Medya Takip Merkezi'nin Aralık ayına ilişkin sosyal medyada en çok konuşulan diziler listesi bir hayli şaşırttı. Pazar akşamlarının ne çok izlenen dizisi Yargı'nın yer aldığı sıra, hayranlarını üzdü.

Yargı, Teşkilat'a Yenildi

Aralık ayı içerisinde sosyal medyada en çok konuşulan diziler listesinin başında romantik komedi tadında başlayan ancak yoluna dram olarak devam eden, başrollerini Burcu Özberk, İlhan Şen, Melisa Döngel ve Burak Yörük'ün paylaştığı Aşk Mantık İntikam yer aldı. Listenin başında 1 milyon 500 binden fazla ileti alarak yer alan Aşk Mantık İntikam dizisini, 1 milyon 100 bin ileti ile TRT1'in aksiyon dizisi Teşkilat takip ediyor.

Sezonun en iyi çıkış yapan ve adından söz ettiren dizisi Yargı ise, güçlükle listenin 9. sırasında yer aldı. 243 bin ileti ile sosyal medyada en çok konuşulan diziler listesinde 9. sırada yer alan Yargı'nın, reytinglerde aldığı çok iyi sonuçların sosyal medyaya yansımaması çok düşündürücü bir gelişme oldu.

Kaynak: televizyongazetesi.com