Teşkilat ve Masumlar Apartmanı Dizileri ile Zirvede Olan TRT1'den Kötü Haber

Yayınladığı Teşkilat, Gönül Dağı ve Masumlar Apartmanı dizileriyle zirvede olan TRT1'in elinde reytingleri çok düşük olan tek bir dizi var. O diziyle ilgili gelişmeler belli oldu. İşte detaylar...

Teşkilat ve Masumlar Apartmanı Dizileri ile Zirvede Olan TRT1'den Kötü Haber
Yayınlanma Tarihi : 14 Ekim 2021 20:00

Son iki sezondur birbirinden iddialı dizi projelerine imza atan TRT1'in başı bir dizi ile dertte.

Etkili yapımlar ve farklı konularla seyirciyi ekran başına kilitleyen TRT1, izleyicilerin beğenisini kazanarak reyting rekorları kırmaya devam ediyor.

Başta Masumlar Apartmanı olmak üzere, Bir Zamanlar Kıbrıs, Teşkilat, Gönül Dağı ve Uyanış Büyük Selçuklu dizileri ile geçtiğimiz sezona damga vuran TRT1, bu sezonda birbirinden iddialı dizi projelerine imza attı.

Bu sezon Alparslan Büyük Selçuklu ve Kıbrıs Zafere Doğru dizilerini yayınlayacak olan TRT1, Cumartesi akşamları Gönül Dağı, salı akşamları Masumlar Apartmanı dizi ile gün birincisi olmaya devam ederken, Dünya Hali dizisi ile başı dertte. Yaz dönemimde yayın hayatına başlayan, başrollerinde Pınar Abay ve Caner Şahin'in yer aldığı Dünya Hali ne yazık ki beklentilerin bir hayli altında kaldı.

Dünya Hali dizi ile farklı bir komedi türüyle izleyici karşına çıkan TRT1, yeterli ilgiliyi göremedi. Tüm dizileri çok iyi reyting alan TRT1'in absürt komedi dizi Dünya Hali ile elde ettiği reytingler çok düşük kaldı. Düşük reytinglere rağmen devam eden dizi için TRT1'in ne yapacağı henüz bilinmiyor.

Çarşamba akşamı 13. bölümü yayınlanan Dünya Hali, tüm kişiler kategorisinde 54. sırada, AB'de 56., ABC1'de ise 41. sırada günü tamamladı. Düşük reytinglere rağmen devam eden Dünya Hali, kanalın diğer özel kanallara örnek teşkil edecek davranışını da sergilemiş oluyor.

20 Ekim Çarşamba akşamı 14. bölümü yayınlanacak dizinin ilk fragmanı da yayınlandı.

İşte Dünya Hali 14. Bölüm Fragmanı

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port