Star TV'nin Ada Masalı Dizisi İçin Aldığı Son Karar Şaşırttı

Star TV ekranlarında yayınlanan Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’un başrollerindeki Ada Masalı dizisiyle ilgili alınan karar herkesi şaşkına çevirdi..

Star TV'nin Ada Masalı Dizisi İçin Aldığı Son Karar Şaşırttı
Yayınlanma Tarihi : 23 Ekim 2021 08:03

Yaz dizisi olarak başlayan Ada Masalı dizisi reytingler iyi gidince sezona taşınmıştı. Star TV'nin elinde pek iddialı dizi bulunmuyor. Deyim yerindeyse Ada Masalı dizisi kanalın elindeki geride kalan seçeneklerden sadece biri denilebilir.

Ancak Star TV'nin bu diziyle ilgili yürüttüğü yönetim stratejisi henüz anlaşılabilmiş değil.

Diğer kanallardaki çok sayıda rakip dizi daha fazla reyting alırken tek tek final yaptıkları görülmüştü.

Ada Masalı dizisi o dizilerden daha az reyting almasına rağmen ekranda olmaya devam ediyor.

Televizyon gazetesinin iddiasına göre Star TV'nin aklındaki plan ortaya çıktı. Ada Masalı dizisinin Menajerimi Ara taktiğini uyguladığı öne sürülüyor..

Başrollerinde yakışıklı oyuncu Alp Navruz'un ve güzel oyunculardan Ayça Ayşin Turan'ın yer aldığı Ada Masalı dizisi yaz sezonuna oldukça iddialı başlamıştı. Aynı akşam ilk bölümü yayınlanan Kanal D ekranlarının Baht Oyunu dizisini ise reyting konusunda geriye bırakmayı başarmıştı..

Fakat Ada Masalı dizisinin başarısı pek uzun sürmedi.. Başrollerini Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz’ın paylaştığı Baht Oyunu dizisi zirveye oturmayı başardı. Ve Ada Masalı dizisi Kanal D ekranlarındaki Baht Oyununun gerisinde kaldı..

Ardından Baht Oyunu dizisi reytingleri iyi gitmesine rağmen final yaptı... Bu durum karşısında kuşkusuz herkes şaşkına döndü. Ada Masalı dizisi hala yayına devam ediyor. Üstelik reyting konusunda çok çok geride olmasına rağmen..

Fakat diziyle ilgili dikkat çeken bir ayrıntı var. Dizi reytinglerde geride olmasına rağmen sosyal medya konusunda zirvede yer alıyor. Bu durum akıllara Star TV'nin Menajerimi Ara dizisini getiriyor..

Kanal Menajerimi Ara dizisi içinde benzer taktiği uygulamıştı. Ahsen Eroğlu ve Deniz Can Aktaş ikilisiyle daha çok ön plana çıkarılan bu dizi saçma sapan aşk sahneleri nedeniyle reytinglerde iyi sonuç alamamış. Dicle ve Barış karakterinin yüzünden seyirciyi diziden soğutmuştu. Ancak reytinglerde dibi gören Menajerimi Ara dizisi sosyal medyada öylesine başarılı oluyordu ki adeta zirvede yer alıyordu. Star TV'de sadece kanalın adının daha çok gündemde yer almasına neden oluyor diye Menajerimi Ara dizisini uzun bir süre final yaptırmamıştı.

Sonunda kanal daha fazla dayanamayarak yaz ortasında Menajerimi Ara dizisini ekrandan almak zorunda kalmıştı. Ve böylelikle Netflix'te yer alan orijinal dizi kadar başarı elde edemeden silinip gitmişti.

ADA MASALININ SONU NE OLACAK?

Şimdi herkes Ada Masalı dizisinin sonunun ne olacağını çok yakından merak ediyor. Eğer kanal benzer taktiği uygularsa Ada Masalı dizisi de bir süre daha devam edebilir ardından kanal başka bir iddialı dizi bulunca final kararı alabilir.

Öyle bir durumda dizinin sosyal medyadaki hayranlarının büyük bir çöküş yaşaması bekleniyor.

Ada Masalı Dizisi Star TV ekranlarında her Salı Ekrana Geliyor..