Star TV, Fox TV ve atv 3 dizi için final kararı verdi! Ekranda final sancısı sürüyor

3 TV dizisi birden final yapacak. Peş peşe final kararı veren televizyon kanalları ise. Star TV, ATV ve FOX TV...

Star TV, Fox TV ve atv 3 dizi için final kararı verdi! Ekranda final sancısı sürüyor
Yayınlanma Tarihi : 30 Eylül 2021 13:39

Artık televizyonlarda dizi yapmakta zorlaştı. Eskisi gibi diziler tutmuyor. Sürelerin uzun olması seyirciyi dijital ortama itiyor. Ekranda başarılı yapım yoksa tutması da artık zor görünüyor.

Çok sayıda dizi ya 10 bölüm ya da 13 bölüm yayınlanarak ekrana veda ediyor. 1 Hafta içerisinde izleyicileri derinden etkileyecek final kararları var.

İlk Star TV ardından FOX TV şimdi de ATV final kararı verdi. Neden yine aynı. Reyting yok!

Final kararlarına seyirciler hem şaşırdı hem de çok üzüldü. İlk olarak Kazara Aşk isimli Star TV dizisi 30 Eylül tarihinde final yapacak...

Sonrasında ise FOX TV ekranında yayınlanan Uzak Şehrin Masalı dizisi final yapacak. Dizinin ilk 3 bölümü iyi performans getirmedi. 5.bölümüyle birlikte dizi veda edecek... 14 Ekimde dizinin ekrana veda etmesi bekleniyor..

Televizyon gazetesi'nin haberine göre: Bir final haberi de ATV'den geldi. Şimdiye dek 8 bölümdür ekranda olan İkimizin Sırrı isimli dizide final yapacak..

3 kanaldaki dizilerin final yapması tartışma yaratırken herkes bunun nedenlerini merak etmeye başladı..

ARTIK SEYİRCİ KİTLESİ AYNI DEĞİL

Ekranlardaki dizilerin final yapmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek dunları dile getirdi:

ATV,FOX TV VE STAR TV ekranlarında yayınlanan bu üç dizinin final yapması acı bir gerçeği daha ortaya çıkarmıştır. Seyirci artık eskisi gibi değil. Zamanının büyük bir bölümünü ekran başında harcayan bir nesilden artık sosyal medyada harcayan bir nesile dönüştük.

İnsanlar TV yerine youtube ve ınstagram gibi platformlarda takılıyor. Oralarda izlediği 1 dakikalık videolar bile 3 saatlik dizilerden daha eğlenceli geliyor. Bu yüzden 10 dakikalık dizi yayınlayan platformların sayısı bile arttı. Neflix gibi platformlar dizilerin süresini hem kısa tutuyor hem de seyirciye kaliteli diziler sunuyor. Bu yüzden de televizyon seyircilerini peş peşe çekiyor. Eğer kanallar akıllarını başına alıp dizi sürelerini azaltmazsa yayınlayacakları bir çok dizinin akıbeti böyle olacak. Ancak başarılı oyuncuların ve hikayelerin tuttuğu bir ortamda yok olup gitme riskleri çok büyük.