Son Yaz dizisinden ayrılan Funda Eryiğit'ten hayranlarını üzen haber...

FOX TV ekranlarında yayınlanan TV Dizisi Son Yaz'dan bir süre önce ayrılan Funda Eryiğit’in yeni projesi belli oldu..

Son Yaz dizisinden ayrılan Funda Eryiğit'ten hayranlarını üzen haber...
Yayınlanma Tarihi : 25 Eylül 2021 16:50

Funda Eryiğit FOX TV ekranlarında yayınlanan Son yaz dizisinin ilk sezonunda yer almıştı. 21 bölüm süren sezonun sonunda ise diziye ölerek veda etmişti. Canan karakterinin ölmesi FOX TV seyircilerini kızdırmış ve çok sayıda kişi Funda Eryiğit'in geri dönmesini istemişti.

Ancak karar kesindi ve ünlü oyuncu dizinin 2.sezonunda yer alamadı..

SEVİNDİREN HABER GELDİ

Ünlü oyuncunun yeni bölümde ne yapacağı oldukça merak ediliyordu. Yeniden ekrana dönmesini isteyen çok sayıda hayranı vardı. Ancak beklenen olmadı ve kötü haber geldi.

Funda Eryiğit'i TV'de izleyemeyecek olan hayranları çok üzülecek. Çünkü ünlü oyuncu yeni sezonda tiyatro sahnesinde yer alacak..

Televizyon gazetesinde yer alan habere göre: Yapımcılığını Çolpan İlhan – Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yaptığı, Megan Tyler tarafından kaleme alınan yeni bir oyun sahnelenecek.

Öte yandan Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, “Timsah Ateşi” isimli oyunda başrolleri Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü gibi usta isimler paylaşacak.

HİKAYESİ NEDİR?

Funda Eryiğit'in başrolünde olduğu oyun 1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeşin çalkantılı hayatlarını konu alacak. Adı “Timsah Ateşi” olan oyunda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı ise Hazar Ergüçlü canlandıracak.

Ayrıca 2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyun Türkiye’de ilk kez seyircinin beğenisine sunulmuş olacak.

GENİŞ AYRINTILARINDA NELER VAR?

Oyunun ana teması olarak Sevgisiz bir Katolik evi, ve kötürüm bir baba, aynı zamanda da işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna ile dindar ablası Alannah’ın hikayesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşmuş olacak.

OYUNUN TARİHİ NE ZAMAN?

Ayrıca merakla beklenen oyunun seyirci karşısına çıkacağı tarihte 18 Aralık olarak belirlendi. Oyunun Zorlu PSM’de prömiyer yapması bekleniyor.

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR?

Son yaz dizisinde izleyicinin Canan karakteriyle çok sevdiği Funda Eryiğit 6 Kasım 1984 olup henüz 36 yaşındadır. Funda Eryiğit'in doğum yeri ise Hollanda'dır.

Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Funda Eryiğit'in memleketi ise Samsun'un Bafra ilçesidir.

BİRDEN FAZLA OKUL BİTİRDİ

Eğitim hayatı da oyunculuğu gibi oldukça başarılı olan Funda Eryiğit Kadir Has Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne geçmiş, Buradaki eğitiminden sonra da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden eğitimini tamamlayarak mezun olmuştur.

Funda Eryiğit'i yeniden ekranda görmek isteyen hayranları gelen bu kötü habere çok üzülürken herkesin tiyatroyu seyretme imkanı olmaması da başka bir üzücü gelişme oldu.

Şimdi herkes Funda Eryiğit'in ne zaman ekrana döneceğini merakla bekliyor.