Son Yaz Dizisi İçin Alınan Final Kararı FOX TV’nin Başına Bela Oldu!

FOX TV Son Yaz dizisine final kararı alınca kanala tepki yağmaya başladı. Çok sayıda seyirci kanala tepki gösteriyor. İşte ayrıntılar...

Son Yaz Dizisi İçin Alınan Final Kararı FOX TV’nin Başına Bela Oldu!
Yayınlanma Tarihi : 11 Ekim 2021 21:55

FOX TV ekranlarında yayınlanan geçtiğimiz sezonun başarılı dizisi Son Yaz, düşük reyting kurbanı oldu.

Başrollerinde Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan ve Alperen Duymaz'ın yer aldığı Son Yaz dizisi, ikinci sezona bambaşka oyuncu kadrosu ve bambaşka bir hikaye ile devam etme kararı almıştı. İkinci sezonda diziye Birce Akalay, Onur Bay, Yılmaz Bayraktar ve Yaprak Medine gibi birçok isim katılmıştı. İsimler ile hikayenin de değiştiği diziye izleyicilerin ilgilisi artmıştı. Ancak beklenen olmadı.

Son Yaz dizisi 1. sezonunda Cuma akşamları yayınlanırken, 2. sezon için yayın günü Cumartesi olarak belirlenmişti. Bu durum da geçen sezonun başarılı dizileri Kardeşlerim ve Gönül Dağı karşısında Son Yaz dizisini bir hayli zorlamış olacak ki düşük reytingler almasına neden oldu. FOX TV, artarda düşük reytingler alan Son Yaz dizisinin fişini çekti. Final kararı alınan Son Yaz dizisi, izleyicilerin büyük tepkisini çekti. Sadece dizi hayranları değil, kanal takipçileri de bu duruma bir hayli sinirlendi.

FOX TV'de yayınlanan dizilere karşı izleyicilerde ön yargı oluşmaya başladı. Bu ön yargı, dizi izleyicisinin FOX TV'nin yapımlarına karşı ilgisini kaybetmesine neden olacak gibi duruyor.

Kanalın, büyük emek verilerek ekranlara gelen, oyunculardan set ekibine birçok kişinin ekmek teknesi olan projelere sadece kar zarar hesabı yaparak bakması ve düşük reytinge hiç fırsat vermeden yayından kaldırması izleyicilerin kanala tepki göstermesine neden oldu.

FOX TV'nin fişini çektiği son dizi Son Yaz, 26. bölümünde final yapacak. İzleyici sadakatinin çok yüksek olduğu ülkemizde fırsat verilse belki de iyi noktalara gelebileceği düşünülmeden final kararı alınması izleyiciyi hem kırdı hem de kızdırdı. Çünkü, sezon öncesi yapılan Son Yaz dizisi tanıtımları izleyicinin büyük beklentiler yaşamasına neden olmuştu.

Son Yaz dizisi hayranları, dizinin devam etmesi için imza kampanyası başlattı. Öte yandan izleyicilerin yaşadığı bu hayal kırıklığı, kanalın diğer dizilerini de etkileyecek gibi duruyor.

Uzak Şehrin Masalı dizisinin de aynı şekilde yayın hayatına son verilmesi ve bu dizi yerine BBC dizisi Mistresses'tan uyarlama olan Yalancılar ve Mumları'nın getirilmesi hiç bir şeyi değiştirmemiş olacak ki henüz 2. bölümü yeni yayınlanan dizinin reytingleri bir hayli düşük.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler