Netflix'in Kulüp Dizisindeki Hata herkesi çileden çıkardı.

Netflix platformunda yayınlanan Gökçe Bahadır, Barış Arduç, Salih Bademci, Fırat Tanış, Metin Akdülger ve Asude Kalebek gibi ünlü isimlerin kadrosunda yer aldığı Kulüp dizisi izlenme rekorları kırarken dizideki bir hata herkesi kızdırdı!

Netflix'in Kulüp Dizisindeki Hata herkesi çileden çıkardı.
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 16:16

Kulüp dizisi 6 bölümlük ilk sezonuyla vizyonda.. Netflix platformunun en iddialı dizilerinden biri olan Kulüp dizisi İstanbul'u konu ediniyor. Dizideki Yahudilerin bir dönem yaşadığı zorluklarda anlatılıyor.

Dizideki çok sayıda karakter çok sevildi. Özellikle Gökçe Bahadır'ın canlandırdığı Matilda karakteri dizinin sevilen karakterlerinden biri olurken nefret edilen üç karakterde var.

Onlardan ilki Matilda'nın kızı Raşel ile Fıstık ismet.. Üçüncüsü ise Çelebi karakteri..

En sevilen karakterlerden bir diğeri ise Selim karakteri oldu. Deyim yerindeyse Salih Bademci büyük fırtınalar estirdi bu karakterle.

Dizinin konusu da oldukça etkileyici. 1955 Yılında İstanbul'da geçen dizide Matilda en önemli eğlence mekanlarından biri olan Kulüp İstanbul'da çalışmaya başlar. Bu çalışmaya başlaması ise tam İsrail'e gidecekken kızı Raşel'in yaptığı hırsızlık nedeniyle olur. Kulübün müdürlerinden olan Çelebi tek bir şartla şikayetten vazgeçeceğini söyler. O şartta geçmişten aşık olmuş olduğu Matilda'nın kulüpte çalışmasıdır.

Ona boş senet imzalatır ve bu gece kulübünde çalışmaya zorlar. Matilda ilk başlarda istemese de bu işi ilerleyen sürede hayatının vazgeçilmezi olacak bir iş haline gelir. Matilda ardından kızını cezaevinden çıkarıp yanına alır. Kızı yetimhanede büyümüştür. Matilda uzun yıllar cezaevinde kalmıştır. Öldürdüğü isim ise bizzat sevgilisidir. Yani Raşel'in babası.. Çünkü kalbini verdiği adam ona ihanet etmiş ve ailesinin servetiyle birlikte yok olmasına neden olmuştur..

2.jpg

Fotoğraf: Matilda ve Sanatçı Selim

Kendisinin yaşadıklarını istemeyen Matilda kızını da korumaya çalışır. Kızının peşine düşen Fıstık İsmet lakaplı ahlaksız bir gençten onu uzak tutmaya çalışır. Ancak Fıstık İsmet kızını hamile bırakır. Matilda bu dizide kulübün sahibi olan Orhan ve Çelebi'nin tartışmalarıyla sanatçı Selim'in egoları arasında kalmış bir karakterdir. Yani dizi aslında Matilda karakteri üzerinde yoğunlaşmıştır .

6 bölüm boyunca diziyi izleyenler büyük keyif aldıklarını söylediler. Ancak dizinin final sahnesindeki hata izleyen herkesi çileden çıkardı.

1.jpg

fotoğraf: Matilda'nın kızı Raşel

Hata değil aslında bilinçli yapılmış görünüyor.. Matilda başrol ve ana karakter olmasına rağmen final sahnesinde Matilda'nın kızının İsrail'e gitmek üzere bindiği bir gemi gösterildi. Raşel ve ona aşık olan Mordo'nun gemiyle İsrail'e gittiği sahneyle dizi final yaptı.

Sosyal medyada çok sayıda izleyici adı Kulüp olan bir dizinin final sahnesine bakın! Kulüpte bir final sahnesi olmalıydı. Çelebi ve Matilda yakınlaşmalıydı ya da Selim.. Ya da Kulüp sahibi Orhan! Bunlar bile normal final kabul edilebilirken gemi sahnesi saçmalık ötesi oldu diyerek isyan ettiler. Öte yandan Kulüp dizisinin yeni sezonun 2022 Kasım ayında Ekrana gelmesi bekleniyor.