Merve Dizdar bu kez herkesi ağlattı. Yürekler dağlandı

TRT1 Ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakterine hayat veren Merve Dizdar herkesi ağlattı..

Merve Dizdar bu kez herkesi ağlattı. Yürekler dağlandı
Yayınlanma Tarihi : 21 Ekim 2021 07:59

TRT1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinin 43.bölümünde gözyaşları sel oldu. Bayram diziden Gülben'e kavuşamadığı için ayrılmak üzere..

Gözyaşları içerisinde Bayram veda turuna çoktan başladı bile..

Safiye ise kardeşinin yüzüğünü taktığı için zor anlar yaşadı. Han ve Naci ise yüzleşti. Naci'ye iyi bir ders veren Han ablasını üzmemesini istedi.

Safiye her ne kadar bu durum karşısında çılgına dönse de Han bildiğini okumaya devam edecek!

GÜLBEN ARTIK DAYANAMAZ

Gülben Gelin bohçası için kayınvalidesi ve eltileriyle birlikte mağazaya gider. Mağazada zor anlar yaşayan Gülben gözyaşları içerisinde oradan ayrılır. Sonrasında ise Esat'ın evine giderler.

O evde de böcek gördüğü için Gülben çığlıklarıyla yeri göğü inletir. Ancak herkesin yüreklerini dağlayan sahne ise ben diğer gelinler gibi olamayacağım ben odam dışında bir yerde uyumadım uyanmadım diye Gülben'in ağladığı sahne olur.

Kırmızı Oda dizisindeki doktor hanımın yanına giden Gülben oradan kaçarak ayrılır ve Esat'a başaramadığını söyler..

O sahnenin aynısını Kırmızı Oda dizisinde de izlemiştik. Buradan anlıyoruz ki çok yakında Kırmızı Oda ve Masumlar Oda dizileri birleşecek..

Ancak bilinen bir gerçek var ki tam muradına erecekken evlenmek üzere olan Gülben'in iyileşmesi gerekiyor.

Gözyaşları içerisinde en mutlu günlerinin bu şekilde geçmesi seyirciyi hıçkırıklara boğuyor. Eve geldiğinde ablası Safiye ile dertleşen Gülben Esat'ın evinde çok korktuğunu belirterek Esat'ın üzüldüğünü ve annesinin yüzüne bile bakmadığını söylüyor. Düzelmek için ruh doktoruna bile gittim diyerek gözyaşları içerisinde ablasına yaşadıklarını anlatıyor.. Ancak denedim yapamadım diyerek te isyan ediyor.. Bu sahneler izleyen herkesin dakikalarca herkesin ağlamasına neden oldu..

SENARİSTLERE ELEŞTİRİ VAR

Öte yandan diziyle ilgili bir eleştiri de Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'ten geldi. Ve Şimşek şunları aktardı..

43 Bölümdür Masumlar Apartmanı dizisini büyük bir ilgiyle izliyorum. Ancak dizinin 43 bölümdür ekranda olması ve dramdan beslenmesi seyirciyi yavaş yavaş diziden soğutuyor. Reyting düşüşünün altındaki en büyük nedenlerden birisi henüz 43 bölümdür dizi ekranda olmasına rağmen hiç bir aile bireyinin hala iyileşememesidir.

Han haricinde kimse tedavi olmadığı gibi daha ancak 43.bölümde Gülben karakterinin bir doktora gitmesine şahit oluyoruz.

Sözde dizisi Psikolojik tedaviler üzerine konu edilmiş bir dizi. Ancak 43 bölümdür sadece hastalık işleniyor. Bir süre daha dizide kimse tedavi olup ve sağlığına kavuşmazsa bu reyting çöküşü hız kazanacaktır.

Senaristlerin bu yüzden hikayeye biraz hız vermesinde yarar var. Aksi takdirde erken final bile kaçınılmaz olabilir.