Masumlar Apartmanı Dizisinden Bir Başrol Daha Ayrılıyor

Daha önce İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah'ın ayrıldığı TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'nın Rüya karakterine hayat veren Melisa Şenolsun da ayrılıyor.

Masumlar Apartmanı Dizisinden Bir Başrol Daha Ayrılıyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Şubat 2022 18:28

TRT1'in sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'nından hayranlarını üzecek bir ayrılık haberi geldi.

Geçtiğimiz sezon sonunda başrollerini Ezgi Mola, Merve Dizdar ve Birkan Sokullu ile paylaşan İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah'ın ayrılığı ile başlayan reytinglerdeki düşüş, dizinin ikinci sezonunda hikayeye dahil olan Rüya karakterine hayat veren Melisa Şenolsun ile toparlanmaya çalışıldı. Ancak Rüya karakteri seyircide beklenen ilgiyi uyandırmadı.

Rüya Karakteri Reytingleri Yükseltemedi

Son dönemde reyting listesinde giderek gerileyen Masumlar Apartmanı'na Ceylan karakteriyle Aslıhan Gürbüz'ün dahil olmasıyla olaylar daha da heyecanlı bir hal aldı ancak reytinglerde bir yükseliş yaşanmadı.

26379.jpg

Ceylan karakterinin diziye dahil olmasıyla, seyircide başından beri karşılık bulmayan Rüya karakterinin hikayeden çıkarılmasına karar verildi. 8 Şubat Salı akşamı yayınlanacak Masumlar Apartmanı 57. bölümde Rüya karakterinin vedasına şahit olacağız.

Masumlar Apartmanı Neden Seyirci Kaybediyor?

Rüya karakterinin hikayeden ayrılmasıyla reytinglerde bir yükseliş beklenmesi pek doğru değil.

Masumlar Apartmanı sıkı takipçileri senaryonun Han ve Han'ın ikili ilişkilerinden ilerlemesini sık sık sosyal medyada eleştiriyor. İzleyicinin şikayetçi olduğu asıl karakter ne Rüya ne Ceylan ne de bir başka karakter. İzleyici, asıl hikayede yeri dahi olmayan Han'ın çok ön plana çıkması olduğu biliniyor.

Ayrıca birçok izleyici Naci'nin hal ve hareketlerini bir hayli sıkıcı buluyor. Son dönemde birçok izleyici Hikmet karakterinin diyaloglarını daha çok beğendiğini ve ana karakter olarak görmek istediklerini paylaşıyor.