Kırmızı Oda Dizisinden Kötü Haber Geldi. Hep Zirvede Yer Alıyordu

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda adlı TV dizisi hiç beklenmedik bir çöküş yaşıyor. Böyle giderse Acun Ilıcalı dizinin ipini çekebilir.

Kırmızı Oda Dizisinden Kötü Haber Geldi. Hep Zirvede Yer Alıyordu
Yayınlanma Tarihi : 10 Ekim 2021 00:38

Kırmızı Oda dizisi Gülseren Budayıcıoğlu projesi olarak TV8 ekranlarında yayınlanıyor. Kırmızı Oda dizisinin başarısı Camdaki Kız ve Masumlar Apartmanı adlı dizilerin doğmasına neden olmuştu.

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'e adeta Kırmızı Oda dizisi seyirci depoluyor. İlk sezonda dizi reyting konusunda birinciydi. Ancak ikinci sezonda işler pek yolunda gitmiyor.

Binnur Kaya'nın başrollerinde yer aldığı dizide büyük bir reyting düşüşü yaşanıyor.

Gerçek hayat hikayelerinin ekrana taşındığı diziyi ilk sezon seyirci çok sevmişti. Özellikle Sadi karakteri fırtınalar estirmişti. Yeni gelen karakterler ise pek tutmadı gibi.

Cuma günleri birincilik konusunda bugüne dek zirveyi kimseye kaptırmayan Kırmızı Oda dizisinde beklenmedik bir gelişme yaşandı.. Bu hafta ciddi bir düşüş yaşandı dizinin reytinglerinde...

Televizyon gazetesinin derlemesine göre: TRT1’de yayınlanan Türkiye – Norveç milli maçının iki haneli reytingler alması dizileri etkiledi. Ancak Aşk Mantık İntikam hem tüm kişiler hem de ABC1 gruplarında geçen haftaya göre yükseliş sergileyebildi.

Kırmızı Oda dizisi ise bunun tam tersini yaşadı. Ve Diziye gösterilen ilgi her geçen gün azalmaya devam ediyor. Edinilen bilgiye göre geçen hafta AB grubunda birinci olan dizi, bu hafta aynı kategoride sadece üçüncülük elde edebildi.

Ayrıca Kırmızı Oda dizisi Geçen hafta tüm kişilerde yedinci olan ve ortalama reytingler elde ederek bu hafta da bir miktar düşüşle dokuzuncu sıraya geriledi.

Öte yandan başka bir reyting raporuna göre TV8'te yayınlanan Dizinin ABC1 grubunda geçen hafta üçüncü olduğunu ama bu hafta beşinciliğe gerilediğini ve reytinglerin de bir miktar düştüğünü gözlemliyoruz.

ACUN ILICALI NE YAPACAK?

tv8 kanalının patronu olan Acun Ilıcalı açıkçası reyting getirmeyen yapımlara şans vermeyen bir isim. Reyting getiren yarışma veya dizileri Acun Ilıcalı adeta yatırıma boğuyor ve ayakta kalmaları için ellerinden ne geliyorsa yapıyor.

Reytinglerin kralı haline gelince de zirveye koşturuyor. Kırmızı Oda dizisindeki düşüş olur da hız kesmeden devam ederse reyting konusunda iddialı isimlerden biri olan Acun Ilıcalı dizinin gözünün yaşına bile bakmadan yayından kaldırabilir. Önümüzdeki 10 bölüm büyük önem taşıyor. Eğer 10 bölümde de reytinglerde bir düşüş yaşanıyorsa sezon sonunu görmeden Acun diziyi yayından alabilir. Önümüzdeki bölümlerde herhangi bir reyting yükselişi olacak mı çok merak ediliyor..