Kırmızı Oda Dizisi İkinci Sezona Herkesi Şaşırtan Bir Değişimle Başladı

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi ikinci sezona başlarken beklenmedik bir ayrılık haberi geldi.

Kırmızı Oda Dizisi İkinci Sezona Herkesi Şaşırtan Bir Değişimle Başladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2021 13:54

Geçtiğimiz sezon büyük bir reyting başarısıyla sezonu kapatan Kırmızı Oda dizisi, yeni bölümleriyle TV8 ekranında yayınlanmaya devam edecek.

Binnur Kaya'nın başrol oyuncusu olduğu diziye çok sayıda önemli isim katkıda bulunmuştu.

Dizide konuk oyuncu olarak yer alan Deniz, Burcu Biricik, Melisa Sözen, Evrim Alasya gibi önemli isimler dizinin reyting konusunda önemli başarı elde etmesini sağlamıştı. Özellikle dizide Sadi karakterine hayat veren Erkan Petekkaya herkesin en çok sevdiği karakter haline dönüşmüş ve diziyi reytinge boğmuştu.

Kırmızı oda dizisi hayranlarının uzun bir süredir merakla beklediği ikinci sezon haberi de sonunda geldi. Ekip bir araya geldi ve yeni dönem artık başladı.

Ancak dizide flaş bir değişiklik yaşandı. Kırmızı Oda dizisinin yönetmen koltuğunda artık Cem Karcı oturmayacak..

Televizyon gazetesinin haberine göre: TV8’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

OGM Pictures’ın yapımını üstlendiği ve TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan Kırmızı Oda, merakla beklenen 2. sezonu için çekimlere başladı.

Yayınlandığı ilk günden bu yana reytingin zirvesinden inmeyen ve başrolünde Binnur Kaya’nın yer aldığı dizinin bu sezon yönetmenliğini Başak Soysal üstleniyor. ( Geçtiğimiz Sezon Cem Karcı yönetmen koltuğunda oturmaktaydı )

** Hayatın içinden ve gerçek yaşam hikayelerinden esinlenen Kırmızı Oda’nın yeni sezonunda da izleyicinin ruhuna dokunarak herkesin kendinden bir parça bulacağı hikayeler anlatacak. ***

CEM KARCI KİMDİR?

hercai-yonetmeni-cem-karcinin-diziden-ayrilmasi-fb.jpg

Peki Kırmızı oda dizisinin reyting yağmuruna tutulduğu bir dönemde yönetmenin değişmesi neden gerçekleşti? Bu soruya henüz bir yanıt yok. Ancak Herkes Kırmızı oda dizisine reyting kazandıran yönetmeni merak etmeye başladı.

39 Yaşında olan Cem Karcı, 1982 senedinde Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. Sonrasında Mardin'e taşınmışlardır. Çok sayıda film ve dizide imzası bulunan bu genç yönetmen aynı zamanda yakışıklılığıyla da dikkat çekmektedir. Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema bölümünde eğitim alan Cem Karcı , Ay yapım gibi efsaneleşmiş bir yapım şirketinde de bir süre görev almıştır. Çıkış noktası yaptığı dizilerden en önemlisi ise Çocuklar Duymasın dizisi olarak kayda geçmiştir. Efsane dizide Cem Karcı prodüksiyon stajyeri olarak yer almıştır. Ardından kendisini yine Asmalı Konak gibi dizilerde sanat stajyeri olarak görmüştük. Son olarak ise TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinin yönetmen koltuğunda oturmaktaydı. Yeni bir dizi veya film projesi var mı henüz bilinmiyor.

Kaynak: Televizyongazetesi.com - Objektif Port