Kanal D Bombayı Patlattı Uğur Polat Yeni Dizisiyle Ekrana Dönüyor

Kanal D ekranlarında yayınlanacak Ay Yapım imzalı yeni dizi 'Yargı'da oynayacak ünlü isimlerden birinin de Uğur Polat olduğu ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

Kanal D Bombayı Patlattı Uğur Polat Yeni Dizisiyle Ekrana Dönüyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Ağustos 2021 08:15

Herkesin merakla beklediği Ay Yapım'ın Kanal D için çektiği Yargı dizisi için hazırlıklar tamamlandı. Çarpıcı hikayesiyle dikkatleri şimdiden üzerine çeken Yargı dizisi ekibi bir araya geldi ve okuma provası yaptı. Sadece hikayesiyle değil oyuncu kadrosuyla da adından söz ettiren dizide yer alacak bir isim daha açıklandı.

Eylül ayında Kanal D ekranlarında yayınlanacak Yargı dizisinde Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Hüseyin Avni Danyal, Mehmet Yılmaz Ak ve Zeyno Eracar rol alacak. Oyuncu kadrosunda dikkat çeken bir isim daha var.
Usta oyuncu Uğur Polat, uzun bir aradan sonra Ay Yapım'ın çektiği Kanal D ekranlarında yayınlanacak Yargı dizinde rol alacak.

2016 yılında Meryem Uzerli ile başrollerini paylaştığı Gecenin Kraliçesi dizinden bu yana ekranlarda görmediğimiz Uğur Polat, oldukça çarpıcı hikayesi olan Yargı dizisiyle bütün izleyicileri ve sevenlerini selamlayacak.

Aile değerleri ve adalet kavramını farklı bir bakış açısıyla anlatacak ve izleyiciler sorgulatacak olan Yargı dizisinin ilk fragmanı ve tanımı dizi severler tarafından merakla bekleniyor.

Peki Uğur Polat Kimdir?

Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü sahibi Uğur Hakan Polat, 1 Ocak 1961'de dünyaya gelmiştir. 1978 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na katıldıktan sonra 1981 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim aldı.

Devlet Tiyatrosu'nda 30 farklı eserde rol alan Polat, Salkım Hanım'ın Taneleri, Bütün Kapılar Kapalıydı filmiyle birçok ödül almaya
hak kazanmıştır.

1980'den bu yana oyunculuk kariyerine devam eden Uğur Polat'ın bazı rol aldığı film ve diziler; Cahide, Yıldızlar Gece Büyür, Filler ve Çimen, Yeditepe İstanbul, Sultan Makamı, Pars: Kiraz Operasyonu, Sinekli Bakkal, Yahşi Batı, Eve Dönüş: Sarıkamış, Ulan İstanbul ve Ertuğrul 1980.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler