İddialar doğru çıktı ve FOX TV en iddialı dizisine erken final kararı aldı

FOX TV ekranında yayınlanan Elkızı dizisinin final yapacağı öne sürülüyordu. İddialar doğru çıktı ve Elkızı dizisi final yapıyor. Dizide Sevda Erginci ve İsmail Ege Şaşmaz ile Perihan Savaş başrollerde yer alıyordu.

İddialar doğru çıktı ve FOX TV en iddialı dizisine erken final kararı aldı
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 20:34

FOX TV ekranında yayınlanan Elkızı dizisi oldukça iddialı projelerden biriydi. Dizide çok sayıda usta ismin yanı sıra genç oyuncularda yer alıyordu. Başlangıçta çok sevilen dizi senaryodaki tutarsızlıklar nedeniyle kısa sürede seyirci tarafından eleştirilmeye başlandı.

Elkızı dizisinin kaderi tıpkı TRT1 ekranlarındaki macerası kadar kısa sürdü. Dizi 2000'li yıllardan önce TRT ekranlarında yine yayınlanmış ve sadece 8 bölüm sürmüştü.

FOX TV ekranındaki macerası ise sadece 13 bölüm oldu.

Sosyal medyada Elkızı dizisinin final yapacağına yönelik iddialar dolaşıyor ancak kanaldan herhangi bir açıklama yapılmıyordu.

Dizide Ezo karakterine hayat veren Sevda Erginci final iddialarını doğruladı ve sosyal medya hesabından vedasını resmen duyurdu.

6174484067b0a910785e1cbb.jpg

Sevda Erginci'nin final kararını duyurması özellikle genç kızların en çok sevdiği isimlerden biri olan İsmail Ege Şaşmaz'ın hayranlarını da derinden üzdü. Elkızı takipçileri en azından dizinin internet üzerinden devam etmesini istese de yapım şirketi bu karara sıcak bakmıyor.

Televizyon gazetesinin derlemiş olduğu habere göre: Elkızı 13. bölümüyle final yapacak. Bu haber Elkızı dizisi hayranlarını da bir hayli mutsuz etti. Dizide ‘Ezo’ karakterine hayat veren Sevda Erginci, karakterine ve diziye instagram hesabından dan yaptığı paylaşımlarla veda etti.

Paylaşımına ‘İyi ki Ezo’ notunu düşen oyuncu rol arkadaşlarıyla setten fotoğraflarını art arda paylaştı. Elkızı dizisinin 13. bölüm itibariyle ekran ömrü tamamlanacak.

sevda-erginci.jpg

Kanal yönetiminin bir başka kararı ise dizinin ara vermesi şeklinde oldu. 1 Ocak’ta yayınlanmayan Elkızı, 8 Ocak tarihinde de ekranda olmayacak. Seyirci Elkızı yerine Maske Kimsin Sen isimli yarışma programını izleyecek.

Fox TV’den yayınlanan fragmanda Elkızı dizisinin 15 Ocak Cumartesi akşamı saat 20.00’da 11. bölümü ile yayınlanacağı görülüyor.

Ancak Maske Kimsin Sen yarışması şayet tutar ise kanal yönetimi daha iyi reyting alabileceği gerekçesiyle diziyi yarışma programından sonra da yayınlayabilir.

Şimdilik görünen Elkızı’nın 15 Ocak Cumartesi günü saat 20.00’da 11. bölümü ile ekranda olacak. Öte yandan, Sevda Erginci’nin paylaşımlarının altına hayranları tarafından, final kararına üzüldüklerini belirten pek çok yorum yapıldı.

KANALA TEPKİ YAĞDI

FOX TV'nin Elkızı dizisine de final kararı alması seyircileri çileden çıkardı. FOX TV şimdiye dek çok sayıda diziye final yaptırdı. Bay Yanlış dizisiyle başlayan final serüveni daha sonra Son Yaz ve Kefaret dizileriyle devam etmişti. Yalancılar ve Mumları dizisinin de erken final yapması seyirciyi çileden çıkarmıştı.

Hülya Avşar ve Serkay Tütüncü gibi isimlerin buluştuğu Masumiyet dizisi de final yapınca kanalda yayınlanan hiç bir dizi dikiş tutmaz olmuştu. Elkızı dizisinin de final yapması seyircileri derinden yıkarken kanala tepki yağdı.