İddialar Doğru Çıktı Engin Akyürek'in Yeni Dizisi Belli Oldu

Engin Akyürek hakkında yeni bir TV dizisi ile geri döneceği öne sürülmüştü. İddialar doğru çıktı. İşte Engin Akyürek'in yeni dizisi...

İddialar Doğru Çıktı Engin Akyürek'in Yeni Dizisi Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 09 Eylül 2021 19:30

Son olarak Sefirin Kızı dizisinin başrolünde yer alan Engin Akyürek, geçtiğimiz günlerde bomba dizi teklifleriyle gündeme gelmişti.

Sefirin Kızı, Kara Para Aşk, Bir Küçük Eylül Meselesi, Fatmagül'ün Suçu Ne? gibi film ve dizilerde gösterdiği oldukça başarılı performansı ile sadece Türkiye'de değil İspanya, Brezilya ve Arap Yarımadası ülkelerinde de geniş bir hayran kitlesi olan Akyürek, yeni projesiyle gündeme oturdu.

Yaz sezonu süresince birçok teklifle baş başa kalan Akyürek, 03 Medya ile Same Film'in yapımcılığını üstelendiği Kaçış dizisiyle hayranlarının karşısına çıkacak.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Engin Akyürek Kaçış dizisinde uluslararası bir oyuncu kadrosuyla karşımıza çıkacak. Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın üsteleneceği Kaçış dizisinin senaryosuna Ali Doğançay kaleme alacak. Henüz cast çalışmaları devam eden dizinin çekimleri ise Ekim ayında başlayacak.

Engin Akyürek'in rol arkadaşları hakkında bir bilgi paylaşılmadı ama uluslararası isimlerin yer alacağı konuşuluyor. Öte yandan iddialara göre Akyürek bambaşka ve daha önce hiç canlandırmadığı bir karakter ile hayranlarının karşısına çıkacak.

Peki Engin Akyürek Kimdir?

Engin Akyürek, 13 Ekim 1981 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Akyürek, Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışma programını birinci tamamlayarak oyunculuk kariyerine başladı. Yabancı Damat dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini elde eden Akyürek, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Bir Küçük Eylül Meselesi, Kara Para Aşk, Çocuklar Sana Emanet gibi birçok başarılı dizi ve filmde yer almıştır.

2015 Uluslararası Seul Drama Ödülleri'nde En İyi Aktör seçilen Akyürek, Emmy için En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterilmiştir.

Kaynak: TV100 - Objektif Port - Birsen Altuntaş

İlgili Haberler