FOX'un Kanunsuz Topraklar Dizisinde Davut Karakterinin Büyük Rezilliği

Fox Tv ekranlarında yayımlanan Kanunsuz Topraklar dizisindeki Davut Karakterinin ahlaksız teklifine tepki yağdı..

FOX'un Kanunsuz Topraklar Dizisinde Davut Karakterinin Büyük Rezilliği
Yayınlanma Tarihi : 20 Ekim 2021 07:41

FOX TV Ekranlarında yayımlanan Kanunsuz Topraklar dizisi çok sevildi. Henüz 3 bölümdür ekranda olmasına rağmen dizinin her bölümü seyirci tarafından büyük bir ilgiyle izleniyor.

Uğur Güneş tarafından canlandırılan Davut karakteri ise dizinin en sevilen kişiliklerinden.

Ancak son bölümdeki Davut karakterine yazılan sahnelere seyircilerden tepki yağdı!

Dizideki saçmalık Davut'un sözde hak aramak için madenci işçileri toplayarak hırsızlığa teşvik etmesi oluyor !

Konuyla ilgili eleştirilerden biri de diziyi izleyen seyirciler arasında yer alan Objektif Port Genel Yayın yönetmeni Sadık Şimşek'ten geldi.

Şimşek şunları aktardı...

Davut dürüst bir karakter. Arkadan iş çevirecek biri değil. Bunu nereden anlıyoruz. Gülfem'i Çolaktan kurtarınca Malik kendisine desteyle para veriyor. Orada delikanlılık yapan Davut o parayı red ediyor ve seyircinin gönlünde taht kuruyor.

Ardından bir kaç sahne sonra ise Davut yevmiyelere zam istiyor. Bu talebi de karşılanmayınca işçileri bir kıraathanede toplayarak hırsızlık için planını anlatıyor. Üstelik birde hocayı da bu plana dahil etmeye çalışıyor. Hoca ise orada ahlak dersi veriyor. Davut ise bile bile bu suça iştirak ediyor. Sonrasında ise Kasapoğlu denilen kaçakçıyla anlaşarak çalacağı kömürleri satmak için anlaşıyor. Sonrası ise malûm. Komutan tarafından bir operasyonla yakalanıyor.

Senaristlerin böylesi kaliteli bir dizide böyle saçmalıklara yer vermemesi gerek. Kaldiki bir kurtuluş savaşı kahramanına böyle bir saygısız sahne asla yazılamaz. Bu tarz saçmalıkların devam etmesi durumunda gayet iyi bir şekilde yoluna devam eden Kanunsuz Topraklar dizisi büyük zarar görecektir. Dürüstlüğüyle ve kahramanlığıyla sevilen Davut karakterine böyle ahlaksız sahneler yazılmamalıdır. Aksi takdirde ileriki bölümlerde dizi büyük yaralar alacaktır..