FOX TV'nin Yeni Dizisi Elkızı Büyük Tepki Çekti! Seyirci İsyanda

Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Fikret Kuşkan ve Perihan Savaş gibi başarılı isimlerin başrollerinde yer aldığı Elkızı dizisi FOX TV ekranında ilk bölümüyle yayınlandı. Ancak dizinin ilk bölümü tepki çekti

FOX TV'nin Yeni Dizisi Elkızı Büyük Tepki Çekti! Seyirci İsyanda
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2021 16:18

Elkızı dizisi yeniden TV ekranlarında. İlk olarak TRT ekranında yıllar önce yayınlanan dizide Perihan Savaş gelin rolündeydi. Bu kez ise kaynana.

Ancak ilk dizinin çok çok gerisinde olana bir Elkızı dizisi geldi FOX TV ekranında...

İlk dizide örneğin Elkızının kızı yoktu. Oğlu vardı. FOX TV dizisinde ise Ezo karakteri ön plana çıkıyor. Yani Elkızının kızı olarak görüyoruz Ezo'yu..

Başrollerinde Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz, Fikret Kuşkan ve Perihan Savaş gibi başarılı isimlerin yer aldığı Elkızı dizisinin dram hikayesi bir çok seyirciyi derinden etkiledi. Duygusallığı yüksek sahneler seyirciyi ekrana kilitlerken çok sayıda seyirci ise kadına şiddet sahnelerine tepki yağdırdı.

Dizideki Ezo karakterinin yaşadığı büyük acılar ve kadına şiddeti normalleştirme tavrı düşüncesi çok sayıda seyirciden tepki aldı. Senaryonun iyi olmadığı ve psikolojik şiddetin yüksek olduğu gibi eleştirilerde yapıldı..

Televizyon gazetesinin derlemesine göre farklı düşünen bir izleyici grubu da oluştu. FOX TV ekranlarında yayınlanan Elkızı dizisinin daha ilk bölümden kendisini çok etkilediğini belirten bazı dizi hayranları, hikayeyi de güzel bulduklarını ifade eden yorumlar da yaptı.

Deyim yerindeyse Sosyal medya Elkızı dizisinin ilk bölümünden sonra adeta ikiye bölünmüş oldu..

Konuyla ilgili diziyi izleyenlerden biri olan Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te bazı eleştirilerde bulundu.

Elkızı dizisi gerçekten önemli bir hikaye. Yıllar önce TRT'de yayınlanan 6 bölümlük diziyi de izledim. Açıkçası o dizi daha sürükleyiciydi. Hikaye hiç bir şekilde yormadığı gibi böylesine şiveli bir işe de kimsenin girişmek aklına gelmemişti.

Yine diziye bir konak ve çalışanlar sokmuşlar. Yetmemiş şive de eklemişler. Yöresellik katarak. Sanki normal İstanbul Türkçesi konuşulsa dizi izlenmeyecek. Bu başka eleştiri konusu elbette.

Ancak hikayenin bu denli hızlı ilerlemesi de eleştiri konusu. En azından bir kaç bölüm Ezo'nun annesinden bahsedilebilirdi.

Sonrasında da ne bileyim 20 yıl sonra denilerek günümüze dönülebilirdi. Böylelikle Fikret Kuşkan'da ilk bölümden itibaren ölmemiş olurdu. Senaristler nasıl bir yol izler bilemeyiz ama belki hikayeyi hareketlendirmek için ileride bu düşüncemi hayata geçirebilirler. Ve 20 yıl öncesini yada ne bileyim geçmişi de işleyecekleri bölümler ekrana gelebilir. Hikayenin böyle çok hızlı ilerlemiş olması kanaatimce aslında FOX TV ve yapım şirketinin korkusunun bir ürünü olabilir. Son dönemde FOX TV'de yayınlanan çok sayıda dizi 10 bölüm bile olmadan final yapabiliyor. Bu yüzden hikayeyi hızlı ilerletmek istemiş olabilirler.

Yakışıklılığıyla dikkat çeken oyunculardan biri olan İsmail Ege Şaşmaz'ın canlandırdığı karakter ilk bölümlerde Ezo'ya haince düşüncelerle yaklaşıyor olsa ilerleyen bölümlerde muhtemelen gerçekten aşık olacaktır düşüncesindeyim. Yine de ilgiyle yayınlanacak diğer bölümleri de takip edeceğimi söyleyebilirim.. Şimdilik yoğun bir eleştiri yapmak için çok erken. Ancak bildiğim bir şey varsa İsmail Ege Şaşmaz yakışıklığıyla ve oyunculuk performansıyla Perihan Savaş'ta büyük ustalığıyla bu diziyi zirveye taşıyacaktır..

Öte yandan Elkızı dizisinin 30 Ekim Cumartesi akşamı yayınlanacak olan 2. bölümünden de ilk fragman paylaşıldı. Diziyi izleyen seyirciler heyecanla yeni bölümü beklediklerini belirten yorumlar yaptı.

İşte Elkızı dizisinin 2.bölümünden gelen o fragman