FOX TV'deki Son Yaz deneyimi kısa süren Birce Akalay’dan şaşırtan itiraflar..

FOX TV ekranlarında yayınlanan ve dramatik bir şekilde final yapan Son yaz dizisiyle ilgili gelişmeler hala gündemde. Alperen Duymaz, Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan'ın başrollerinde yer aldığı diziye son olarak Birce Akalay dahil olmuştu.

FOX TV'deki Son Yaz deneyimi kısa süren Birce Akalay’dan şaşırtan itiraflar..
Yayınlanma Tarihi : 20 Ekim 2021 20:43

Son yaz dizisi kuşkusuz en iddialı dizilerden biriydi. FOX TV ve senaristler ne yaptı ne ettiyse dizi ikinci sezonda büyük bir çöküş yaşadı.

Diziden ayrılanların yerine gelen oyuncular da diziyi ayaklandıramadı. Hatta dizideki hikaye değişikliği her şeyi alt üst etti.

Alperen Duymaz, Ali Atay, Hafsanur Sancaktutan'ın başrollerindeki Son yaz dizisine ikinci sezonda başarılı oyuncu Birce Akalay da dahil olmuştu.

Televizyon gazetesinin derlemesine göre Ünlü oyuncu Birce Akalay, Halit Ergenç, Onur Saylak ve Aslı Enver ile birlikte rol aldığı Babil dizisi final yaptıktan sonra Son Yaz dizisinin yeni sezon bölümlerine ‘Sare karakteri olarak giriş yapmıştı.


Ancak başarılı ve güzel oyuncu Birce Akalay’ın Son Yaz macerası çok sürmedi. İlk sezonda reyting birincisi olan fakat İkinci sezonunda beklenen reytingleri alamayan dizi geçtiğimiz cumartesi yayınlanan bölümüyle FOX TV izleyicisine veda etti.

Yaşanan bu gelişme sonrası Hakan Gence’nin Hürriyet Youtube kanalında yayınlanan ‘Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet Programı’na konuk olarak açıklamalarda bulunan Birce Akalay, hayatı ve kariyeriyle ilgili sorulara tüm içtenliğiyle yanıt verdi. Söz konusu röportajda Oyuncu, “Hayatım bir Pedro Almodóvar filmi olabilirdi. Çünkü hayatı sevdiklerimle ve dostlarımla paylaştıkça mutlu oluyorum” açıklamasında bulundu.

Röportajın devamında da Anı yaşamayı çok sevdiğini belirten Birce Akalay, sinirlendiğinde çok ağladığını ve çaresizliğe dayanamadığını da anlattı. Konu özel hayatına gelince “Yaşadığım her ilişki beni hep tamamladı. Beni tamamlamayan hiçbir şeyi yaşamadım” diye konuşan başarılı oyuncu ayrıca ilişkisiyle ilgili beklentilerini de şu sözlerle paylaştı: “Centilmenlik hayatta en sevdiğim şeylerden biri. Romantizm onunla geliyor. Tutku da olmazsa olmaz.”

Öte yandan Eski eşi Sarp Levendoğlu’yla arkadaş kalmayı başardıklarını söyleyen Birce Akalay, “Hata ve kusurlarımızla bir bütünüz, insanları yargılamak yerine anlamayı tercih ederim” açıklamasında bulundu..

BİRCE AKALAY HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Son olarak FOX TV ekranında yayınlanan Son yaz dizisinde başrol olarak yer alan Birce Akalay 19 Haziran 1984 doğumlu olup 2021 itibariyle 37 yaşındadır. Başarılı oyuncu Birce Akalay, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümü öğretim görevlileri arasında yer almaktadır. Yer Gök Aşk dizisindeki "Havva" rolüyle ilk ciddi rolünü oynayan ve büyük bir yükseliş elde eden Birce Akalay sonrasında çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır.

2017 yılında Müjdat Gezen yönetmenliğindeki Yedi Kocalı Hürmüz oyunu ile de tiyatroya atılan Birce Akalay oyunculuğu kadar güzelliği ile de dikkat çekmektedir.