Fox TV yönetimi, Yalancılar ve Mumları dizisi için ilk kararını duyurdu..

Elçin Sangu, Ceren Moray, Şafak Pekdemir, Burcu Gölgedar, Melika Güner, Feyyaz Duman ve İsmail Demirci gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı FOX TV dizisi Yalancılar ve Mumları için şaşırtan bir karar çıktı..

Fox TV yönetimi, Yalancılar ve Mumları dizisi için ilk kararını duyurdu..
Yayınlanma Tarihi : 20 Ekim 2021 18:58

FOX TV yeni sezona en kötü giriş yapan kanallardan biri oldu. Yayınladığı çok sayıda dizi çok geçmeden final yaptı.

Yalancılar ve Mumları dizisi için ise kanalın beklentisi çok büyüktü. BBC yapımı olan Mistresses’ın yerli uyarlaması olarak Türkiye'de yayınlanmaya başlayan dizi final tehlikesiyle karşı karşıya.

Dizinin arkasında Medyapım yer alıyor. Fatih Ersoy'un başında olduğu bu şirket Türk dizi sektöründe en iyi uyarlama projelerini hayata geçiren yapım şirketi olarak biliniyor.

Fakat yapım şirketinin titiz çalışması ve . Elçin Sangu, Ceren Moray, Şafak Pekdemir, Burcu Gölgedar, Melika Güner, Feyyaz Duman ve İsmail Demirci gibi etkili isimlerinde kadroda yer alması dizinin seyirciler tarafından ilk üç bölüm geçemsine rağmen sevilmesini sağlayamadı.

Kadro çok etkili olunca haliyle beklenti de çok büyüktü...

Yalancılar ve Mumları dizisi ilk üç bölümde resmen reytinglerde dibi görmüş durumda. FOX TV reyting konusunda oldukça ısrarcı bir kanal. Şimdiye dek Uzak Şehrin Masalı ve Son yaz gibi dizileri reytingleri düşük geliyor diye final yaptırmıştı...


FOX TV'nin bu final kararları kanalı büyük bir zora sokmak üzere. Elindeki dizilere destek vermeyen kanala hiç bir yapım şirketi artık sıcak bakmayabilir. Zira kanal 10 bölümlük bile şans tanımadan projeleri peş peşe yayından kaldırıyor...

Uzak Şehrin Masalı adlı dizi sadece beş bölüm ekranda kalabildi. FOX TV'nin Yalancılar ve Mumları dizisiyle ilgili kararı ise çok merak ediliyordu. Televizyon gazetesinin derlemesine göre dizi için kanaldan şimdilik devam kararı çıktı. Yalancılar ve Mumları dizisinin daha kaç bölüm ekranda olacağı çok merak ediliyor..

Gün değişikliği olacak mı?

Öte yandan FOX TV'nin Yalancılar ve Mumları dizisi için gün değişikliği kararı vereceği öne sürülüyordu. Ancak bu iddia da doğru çıkmadı. Şimdilik final veya gün değişikliği gibi bir durum söz konusu değil..

24 Ekim Pazar akşamı 4.bölümüyle dizinin FOX TV ekranında yayınlanacağı da duyuruldu.

DİZİ NEDEN TUTMADI?

Dizinin tutmamasıyla ilgili olarak Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek çarpıcı bir yorumda bulundu.. İşte o yorum

TRT1 Ekranlarında yayınlanan Teşkilat dizisi ve Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisi oldukça iddialı dizilerden. Her ne kadar Yalancılar ve Mumları dizisinin kadrosu iyi olsa da bu iki dizinin karşısında durabilme şansı yok görünüyor.

Diziyi bende seyrettim. Yalancılar ve Mumları dizisinde izleyiciyi sürükleyebilecek diyaloglarda yok. Gün değişikliği olmaz ve diziye gereken özen gösterilmezse 10 bölümü görmeden dizinin final haberi yakında gelebilir.