FOX TV ekran yüzünü ATV'ye kaptırdı.. Transfer anlaşması tamam

FOX TV ekranlarında yayınlanan Dokuz Oğuz dizisi final kararı verirken, Dokuz Oğuz dizisinden ATV ekranlarında yayınlanan Ateş Kuşları dizisine flaş bir transfer gerçekleşti.

FOX TV ekran yüzünü ATV'ye kaptırdı.. Transfer anlaşması tamam
Yayınlanma Tarihi : 21 Mart 2023 17:05

Dokuz Oğuz dizisi son dönemde en çok dikkat çeken diziler arasında yer alıyor. Dizinin çok uzun soluklu bir dizi olacağı düşünülmekteydi. Bu kapsamda da FOX TV yönetimi dizi için dev bütçeler ayırmıştı.

BEKLENEN OLMADI

FOX TV ekranlarında yayınlanan Dokuz Oğuz dizisi için işler yolunda gitmedi. Dizi 10 bölüm bile olmadan final yapacak.

ASLINDA BU İLK DEĞİL

FOX TV'de yaşanan bu durum aslında bir ilk değil. Son dönemde FOX TV ekranlarında yayınlanan çok sayıda diziden erken final haberleri geliyor. Bu durum kanal yönetimini de şaşkına çevirmiş durumda.

dokuz-oguz-101381-large-image-9aa233de-f857-480d-8f03-8ddf92406b8a.jpg

FOX TV ana haber bülteninde reyting rekorları kırarken aynı başarıyı yayınladığı dizilerde elde edemiyor.

DOKUZ OĞUZ'DAN ATEŞ KUŞLARI DİZİSİNE FLAŞ TRANSFER

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın aktardığı habere göre; FOX TV bir ekran yüzünü daha ATV'ye kaptırdı. Dokuz Oğuz dizisi bu cumartesi ekran yolculuğunu noktalıyor. Gold Film imzalı dizide final kararı öncesi yönetmen değişikliği yaşanmış ve deneyimli isim Bülent İşbilen diziyi çekmeye başlamıştı.

.jpg

İşbilen’in “Dokuz Oğuz” dizisinin final kararının alınmasının hemen ardından yeni adresi belli oldu. Bülent İşbilen, sektörün iki güçlü yazarı Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı “Ateş Kuşları” dizisinin yönetmenliğini Gökhan Ayiz’den devraldı.

FATİH PORTAKAL SÖZCÜ TV'DE

Öte yandan eski FOX TV ana haber sunucusu Fatih Portakal'da yeni kurulan Sözcü TV ile bir anlaşma yaptı. Fatih Portakal artık Sözcü TV'de yer alacak.