FOX, Kanal D ve Show TV'de 1 Hafta içerisinde 4 Dizi Final Yapıyor!

Televizyon dünyası beklenmedik bir çöküş içerisinde. Peş peşe çok sayıda kanalda diziler final yapıyor. FOX TV, Kanal D ve Show TV'de tam 4, TV Dizisi için final kararı çıktı..

FOX, Kanal D ve Show TV'de 1 Hafta içerisinde 4 Dizi Final Yapıyor!
Yayınlanma Tarihi : 13 Ekim 2021 18:00

TV kanalları düşük reyting getiren dizilere peş peşe final yaptırıyor. Netflix ortamındaki diziler izlenme rekorları kırarken TV kanallarındaki diziler umduğunu bulamıyor.

Birbirinin aynısı ve çoğu da uyarlama olan diziler seyirciyi 3 saat ekrana kilitlemeye çalışıyor. Uzayan süreler ve reklamlar reyting getireceğine kanalları daha da çok dibe çekiyor. Ama TV kanalları bu ısrarlarından yine de vazgeçmiyor.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Baht Oyunu dizi 12 Ekim Salı akşamı Son kez ekrana gelerek final yaptı. Masumlar Apartmanı dizisine yenilen Kanal D dizisi final yaparak tarihe gömüldü. 17 bölümdür ekranda olan bu dizide Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz başrolleri paylaşıyordu.

1 haftalık kısa bir süre içerisinde tam 4 dizi final yapmış olacak. Kanal D'deki Baht oyunu dizisinin haricinde de 14 Ekim Perşembe günü FOX TV ekranında yayınlanan Uzak Şehrin Masalı dizisi 5. ve son bölümüyle ekranda olacak.

Henüz 4 bölümdür ekranda olan bu dizi düşük reytingler nedeniyle final yapacak. FOX Ekranında yayınlanan Uzak Şehrin masalı dizisinde Aslıhan Güner ile Barış Kılış ve Timur Acar ile Begüm Birgören gibi isimler başrol oyuncusuydu. Kadrosu güçlü olan bu dizi ne yazık ki hikayesi nedeniyle ilgi çekmedi. Pazar akşamları ekranda olan dizi üç bölüm yayınlandıktan sonra final kararı verilmişti. Beşinci bölümle birlikte hikaye son bulacak...

FOX TV'deki çöküş sadece bununla sınırlı değil. 16 Ekim Cumartesi akşamı da Son yaz dizisi final yapacak. Ali Atay, Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan gibi başarılı isimlerin başrollerinde yer aldığı dizi ikinci sezonda büyük bir çöküşe geçti. İlk sezon reytingleri iyi olan dizinin ikinci sezonda hikayesi değiştirildi. Bu da erken final kararına yol açtı. Reytinglerin düşüşü sonrası diziye final kararı verildi. Sosyal medyada dizinin çok sayıda hayranı FOX TV yönetimine tepki yağdırdı. Kanal geri adım atmadı ve final artık kaçınılmaz oldu.

19 Ekim Salı akşamı ise Show TV ekranında yayınlanan Ersoy Güler İmzalı İçimizden biri adlı dizi final yapacak. Özge Yağız ve Bora Akkaş'ın başrollerinde yer aldığı dizi Muğla'da çekiliyordu. Sezonun en iddialı dizilerinden biri olarak gösterilen dizide reytingler düşük gelince kanal ilk olarak gün değiştirdi ve yine sonuç değişmeyince final kararı aldı. 6.bölümüyle dizi son kez ekrana gelecek.

Öte yandan Final yapan diziler sadece bunlarla sınırlı değil Televizyon gazetesinin derlemesine göre 10 Ekim Pazar akşamı da ATV ekranlarında yayınlanan İkimizin Sırrı adlı dizi final yapmıştı..

Diziler neden final yapıyor?

Peş peşe dizilerin final yapmasıyla ilgili Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek kısa bir değerlendirme yaptı.

Dizi süreleri çok uzun ve hikayeler birebir benzerlik taşıyor. Uyum olmadığı gibi tutarlılıkta yok. Yakın bir zamanda bu listeye yeni dizilerde eklenecek. Yalancılar ve Mumları adlı FOX TV dizisinin de finali kaçınılmaz olacak. Yazık olan hem oyuncular hem de set çalışanlarının emeklerine oluyor. Dizi süreleri kısa tutulsa eskiden olduğu gibi 1 saatlik diziler yayınlansa.. 1 Güne 1 diziyi sığdırmak yerine 1 günde 2 veya 3 dizi yayınlasa TV kanalları sonuç çok daha farklı olabilir.