FOX Bu İşi Biliyor Son Yaz Dizisine Ortalığı Kasıp Kavuracak Transfer

FOX TV ekranlarında yayınlanan TV dizisi Son Yaz yeni sezon için gün sayarken diziye yapılan yeni transfer herkesi çok sevindirdi. İşte ayrıntılar...

FOX Bu İşi Biliyor Son Yaz Dizisine Ortalığı Kasıp Kavuracak Transfer
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2021 20:25

Fox TV'nin sevilen dizisi Son Yaz ikinci sezon için gün sayıyor. Ancak ikinci sezonda dizi kadrosunda büyük değişikliğe gidilen dizide, yer alacak isimler birer birer belli oldu. Oyuncu kadrosu ve hikayesiyle oldukça dikkat çeken dizinin yeni sezonunda yer alacak bir isim daha belli oldu.

Başrollerinde Alperen Duymaz, Funda Eryiğit, Hafsanur Sancaktutan ve Ali Atay'ın yer aldığı Fox TV'nin sevilen dizisi ikinci sezonda izleyiciyi oldukça şaşırtacak. İkinci sezonda zaman atlayarak ilerleyeceği konuşulan dizinin oyuncu kadrosunda da bir hayli değişiklik yapıldığı biliniyor.

İkinci sezonda İstanbul havası soluyacağım dizide, hem zaman atlaması hem oyuncu değişikliği hem de mekan değişikliğine izleyicilerin alışması biraz zaman alacak.

Dizide Canan karakterini canlandıran Funda Eryiğit'in sezon finalinde ayrılmasının ardından diziye bambaşka güçlü bir kadın karakter dahil oldu. Ayrıca Emre Karayel, Erdem Şanlı ve Şebnem Dönmez'de dizeye veda eden isimler arasında yer aldı.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın edindiği bilgilere göre, diziye dahil olacak yeni isim Birce Akalay. İyi giden görüşmelerin ardından anlaşmada imzalandı. Dizide Sare karakterine hayat verecek olan Birce Akalay, bambaşka bir rolle izleyicileri selamlayacak. İstihbarat uzmanı olarak diziye dahil olacak Sera karakterini ve izleyicileri bakalım neler bekliyor.

Peki Birce Akalay Kimdir?

br4320.jpg

Birce Akalay, 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümüne giren Akalay, mezun olmasına bir yıl kala okulu tiyatro için bıraktı. Konservatuvara yaş itibariyle girememesinin ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü kazanarak okul hayatına burada devam etti.

Kariyerine güzellik yarışmasıyla devam eden Akalay, Miss Turkey yarışmasında 3. oldu. Ardından Miss Europe'ta ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Asi dizisiyle oyunculuk deneyimini elde eden Akalay, ardından Son Ders: Aşk ve Üniversite filmiyle beyaz perdede yer aldı. Birçok başarılı projede yer alan güzel oyuncu son olarak Babil dizisiyle izleyicileri selamlamıştı.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Birsen Altuntaş - TV100 - Objektif Port

İlgili Haberler