FOX böyle giderse kapanır! Yeni Başlayan Dizisine Final Kararı

FOX TV ekranlarında yayınlanan diziler peş peşe final yapmaya devam ediyor! Daha yeni başlayan bir TV dizisi daha kanalda final yaptı..

FOX böyle giderse kapanır! Yeni Başlayan Dizisine Final Kararı
Yayınlanma Tarihi : 28 Eylül 2021 22:40

FOX TV Ana haber bülteni ve Sabah haberlerinde reyting konusunda birinciliği kimseye kaptırmazken dizi konusunda ise istediğini bulamıyor.

Bir dönem ''O Hayat Benim'' gibi ''Mucize Doktor'' gibi dizilerle fırtınalar estiren FOX TV Son 1 yıldır neredeyse çöküş içerisinde.

Deyim yerindeyse kanalda yayınlanan hiç bir dizi tutunamıyor..

Şevkat Yerimdar gibi bir diziye bile reyting konusunda zirvedeyken final yaptıran kanal ya bu işi bilmiyor yada dizi fabrikası gibi çalışmak istemesi yüzünden dizileri elinde patlıyor.

Objektif Port Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'e göre kanaldaki çöküş aslında Bay Yanlış dizisi ve Masumiyet gibi dizilere şans tanımamasıyla başladı.

Can Yaman'ın geniş bir hayran kitlesi olmasına rağmen Bay Yanlış dizisini final yaptırdılar. Hülya Avşar'ın da başrollerinde olduğu Masumiyet dizisi de yine aynı şekilde kadına şiddet konusu işleyen tek dizi olmasına rağmen şans tanınmadı. Ve kanalın çöküşü işte o zaman başladı. Yasak Elma ile istedikleri reytingleri kanal elde etse de yeni dizilerde eğer kolaycılığa kaçarsa zamanla izlenmeyen bir kanal haline gelebilir.. Tabii dizi konusunda. Ana habere diyecek söz yok zirvedeler..

Son yapacak dizinin bu arada TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre Uzak Şehrin Masalı dizisi olduğu öğrenildi. Henüz 3 bölümdür ekranda olmasına rağmen 2 bölüm sonra final yapacak.

13401402-700x400.jpg

Reyting konusunda istenilen ilgiyi görmeyen diziye FOX Yönetimi şans tanımak istemedi. Aslıhan Güner, Barış Kılıç, Timur Acar ve Begüm Birgören’in başrollerinde yer aldığı dizi final yaparken yerine ise Elkızı ve Elbet Bir Gün isimli dizilerinden birisinin ekrana gelmesi bekleniyor.

Fakat bu dizilerin Pazar rekabetinde etkili olacağının da pek garantisi yok. Zira TRT1 ekranlarında yayınlanan Teşkilat adeta fırtınalar estiriyor...