Fatih Portakal TRT dizisi için açtı ağzını yumdu gözünü

Son dönemde çok sayıda TRT1 dizisi ilgi çekici bir şekilde izleniyor. TV dizisi olarak yayına verilen TRT dizileri reyting rekorları kırarken Fatih Portakal bu duruma isyan etti.

Fatih Portakal TRT dizisi için açtı ağzını yumdu gözünü
Yayınlanma Tarihi : 09 Eylül 2021 01:18

TRT1 Ekranlarında yayınlanan diziler son dönemin en çok izlenen dizilerinden. Bunlar arasında Masumlar Apartmanı ve Teşkilat gibi diziler yer alıyor.

Son olarak ise Alparslan adıyla bir dizi yayınlanacak. Mevlana dizisi içinde kollar sıvandı. TRT1'in tarih temalı dizilerine en sert tepki ise gazeteci Fatih Portakal'dan geldi.

Kimi takipçileri Portakal'a destek verirken kimi takipçileri ise kıskançlık yapıyorsun diyerek tepki gösterdi.

İyi Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi ise Fatih Portakal'ın sözlerini manşetine çekerek desteğini esirgemedi.

Peki Fatih Portakal TRT1 ekranlarında yayınlanacak Alparslan dizisi için ne yazmıştı?

Dizi senaryolarının abuk sabuk olduğunu ileri süren Fatih Portakal: “Millete bu gibi dizilerle tarihi mi öğretme niyetiniz var? Yoksa tuhaf senaryolarla reyting derdinde misiniz? Gerçek tarih okullarda tarih öğretmenleri tarafından öğretilir. Abuk subuk senaryolarla çekilmiş dizilerle değil! Paramı boşa harcıyorsun parti televizyonu TRT” diye yazarak tepki gösterdi.

Ne olduysa ondan sonra oldu. Çok sayıda TRT izleyicisi Fatih Portakal'a isyan ederek kanal reyting rekoru kıran diziler yapmasa izlenmeyen diziler yapıyor diye eleştirirsiniz. En çok izlenen diziler yapınca da bu kez abuk sabuk diye eleştirirsiniz diyerek isyan ettiler.

Fatih Portakal'ın mesajı şu şekildeydi:

080920211157560141401.jpg

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU DİZİSİNDE NELER ANALTILACAK?

Büyük Selçuklu ve Türk tarihinin eşsiz hükümdarlarından olan Sultan Alparslan'ın anlatılacağı dizide tarihi öğelere de yer verilecek. Dizde Barış Arduç, Fahriye Evcen, Yurdaer Okur ve Mehmet Özgür’ün gibi ünlü isimler yer alıyor.

Alparslan dizisinden sonra TRT'de Barbaroslar adıyla bir dizinin de yayınlanması bekleniyor. TRT'nin dijital platformu için ise Konya'da Mevlana isimli bir dizi çekilecek..

İlgili Haberler