Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın final yapmasındaki gerçek belli oldu

atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kanalın en çok reyting aldığı dizilerden biriydi. Peki bu dizi neden final yaptı? Şaşırtıcı iddialar ortaya atıldı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın final yapmasındaki gerçek belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 07 Kasım 2021 16:51

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 6 sezon boyunca kanalın en çok izlenen dizilerinden biriydi. Herkes 200.bölüm ekrana gelecek diye beklerken ani bir kararla dizi final yaptı. Yaşanan bu gelişme sonrasında da ise dizinin hayranları adeta şoka girdi.

Kanal yönetimi ve yapım şirketi arasındaki krizin oyuncuları da derinden etkilediği görüldü. Veda kaçınılmaz oldu.

Bazı haber siteleri her ne kadar dizinin başka kanalda devam edeceğini öne sürse de bu iddia bizzat dizinin başrol oyuncularından Oktay Kaynarca tarafından kesin bir dille yalanlandı.

Efsane haline dönüşen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi final yaparak seyirciye veda etti. Bu üzücü vedanın arkasında ise şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı. Bugün Televizyon gazetesi tarafından da duyurulan o iddia Milliyet gazetesinde yayınlanmıştı.

ATV HAKKINDA YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞTI İDDİASI

Dizinin hikayesine de atv’nin müdahale ettiği ortaya çıktı. Ali Eyüboğlu, bu müdahale ile ilgili kendisine gelen bilgileri okuyucularıyla paylaştı...

“Duyduğum kadarıyla, dizinin içerisinde derin devletin daha üstü bir karakterler vardı. Zaman zaman yok oluyorlardı. atv, senaryoya müdahale etti. Şimdi onlar da başka bir çıkış yolu için gidiyordular. Kanal ile yapım şirketi arasında ilişkiler sertleşmeye başladı. Sezona girerken 12 yeni karakter oyuncusu dahil ettiler. atv bunların paralarını kabul etti. Çekim başladı fakat sözleşmeyi imzalamadıkları için yapım şirketi de resti çekti, iş bu noktaya geldi.”

Maliyeti yüksek bir yapım olan bu dizinin başka bir kanala geçilebilmesi de atv ile yeni kanalın anlaşmasına bağlı gözüküyor.

Öte yandan Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, aynı ekibin aynı tatta yeni bir dizi yapabileceğini ama bunu Star TV ve Show TV dışında bir kanalda yayınlanmasının pek mümkün olmadığını belirtti. Eyüboğlu, BVB Yapım’ın sahibi Bahadır Özdener’in kendisine, “Senin de seveceğin, izleyeceğin bir diziyi inşallah yeniden hayata geçirebiliriz” dediğini de okuyucularıyla paylaştı.

YENİ DİZİ Mİ GELİYOR?

Ali Eyüboğlu tarafından yazılan bu yazıya bakıldığında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yeniden ekrana gelmeyecek olsa bile aynı ekiple yeni bir dizinin ekrana gelebileceği öne sürüldü.

Star TV ve Show TV ekranında yayınlanan çok sayıda dizi reytinglerde iyi sonuç elde edemezken şayet böyle bir dizinin ekrana gelmesi durumunda reytinglerde zirveye oturması bekleniyor.

Zira Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisi 6 sezon boyunca ATV'ye adeta reyting depolamıştı.

Kanal şimdilerde o kaybı Yalnız Kurt dizisiyle toparlamaya çalışacak..