Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Sonunda Geri Dönüyor!

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yani EDHO final yapmıştı. Birsen Altuntaş dizinin geri döneceğini öne sürdü.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Sonunda Geri Dönüyor!
Yayınlanma Tarihi : 04 Ocak 2022 18:46

ATV ekranında 6 sezon boyunca yayınlanan ve reyting rekorları kıran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 7.sezona başlamadan final yapmıştı.

Bu final dizinin hayranlarını yıkmıştı. Bazı TV kanalları tarafından Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yeniden yayınlanacağı öne sürülmüştü.

İddialar doğru çıkmadı ve Bizzat Oktay Kaynarca'da yalanlamıştı..

DİJİTAL PLATFORMDA OLACAKLAR

Şimdilerde ise bomba bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi dijital platformlarda yayınlanacak. Bu platformun ise Acun Ilıcalı'ya ait exxen platformu olduğu öne sürülüyor. Reyting konusunda sınır tanımadan kesenin ağzını açan Acun Ilıcalı'nın Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisini exxen'e transfer edeceği öne sürülüyor.

Birsen Altuntaş'ın Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle ilgili yazdıkları şu şekilde...

Apa topar yayından kaldırılan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ile ilgili bomba bir gelişme yaşandı. Gazeteci Birsen Altuntaş, Tv100'de kaleme aldığı yazısında dizinin yeni kanalını izleyenlerle paylaştı.

6 yıldır kemikleşmiş bir seyircisi olan "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinin fanatikleri bu sezon başı da büyük bir heyecanla dizinin başlamasını bekliyordu. Ancak beklenen olmadı. atv günlerce tanıtımını yayınladığı fenomen dizinin saatinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in Para Babası filmini yayınladı.

Ve kısa süre sonra bu durumun sebebi ortaya çıktı. atv ile Eşkıya ekibi arasında ipler kopmuştu. Raci Şaşmaz'ın inşaat işleri nedeniyle yaşadığı borç yükü yüzünden kanalın devraldığı haklar iki tarafı karşı karşıya getirmişti.

Atv'nin oyuncuların ücretleri ve dizinin ileriye dönük haklarını da kapsayan istekleri Eşkıya ekibinin yayın kaydını teslim etmeyip "Diziyi bitiriyoruz" diyerek rest çekmesine kadar varmıştı.

Dizinin fanları günlerce kanaldan güzel bir haber bekledi. Fakat atv, reste restle karşılık vermeyi tercih etti ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yayın saatinde "Kuruluş Osman"ın yapımcısı Bozdağ Film'in "Destan" dizisini yayınladı. Çıkan yüksek reyting sonuçları kanal yönetiminin alt üst olan moralini yerine getirdi.

Bu arada Eşkıya ekibinde de çözülmeler yaşandı. Dizinin Hızır Çakırbeyli'si Oktay Kaynarca krizi doğru yönetemediklerini düşündüğü yol arkadaşları Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'le gerilim yaşadı. Atv'den gelen teklif üzerine de tercihini belli etti. Yanına Eşkıya'nın yönetmeni Onur Tan'ı da alan ünlü aktör yeni proje hazırlığına başladı. Bir ara adı Limon Film'in ülkemize Hakim adıyla uyarlanması beklenen, atv'nin masasında olan "Your Honner" dizisinde de geçti. Ancak daha sonra Oktay Kaynarca başka bir hikâyeyi çekeceğini, yapımcısının da kendisi olacağını belirtti.

Gelelim finale; Oktay Kaynarca bile Eşkıya'dan vazgeçti ama sevenleri fenomen diziyi bırakmadı. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener bir süre yaşanan bütün bu kaosu dışardan izlemekle yetindi ve sonunda hem seyirci baskısı, hem de gelen cazip teklifleri değerlendirmeye karar verdi.