Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ekibini Yasa Boğan Ölüm

ATV ekranlarında yayınlanan TV dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz oyuncularını yasa boğan ölüm haberi geldi. Ayrıntıları Televizyon Gazetesi derledi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ekibini Yasa Boğan Ölüm
Yayınlanma Tarihi : 11 Ağustos 2021 19:35

ATV'nin efsane dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncularını yasa boğan haber geldi.

ATV ekranlarında 6 sezon boyunca yayımlanan dizide Hayriye karakterine hayat veren Sabiha Toziya bir süre önce sağlık problemleri nedeniyle diziden ayrılmıştı. Beyin tümörü teşhisi konulan 75 yaşındaki oyuncu, ameliyata alınmasının ardından tedavisi devam ediyordu.

Deneyimli oyuncu, rahatsızlığı nedeniyle dizinin 179. bölümünde Hayriye anne karakterine yapımcının isteği üzerine senaryoda değişikliğe gidilmiş, ölmesine karar verilmişti. Çekilen sahneler izleyicide de büyük üzüntüye neden olmuştu.

Acı Kayıp Set Arkadaşlarını Sarstı

Sabiha Toziya'nın hayatını kaybettiği haberini Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senaristi Bahadır Özdener sosyal medya hesabından duyurdu. Senarist Özdener yaptığı paylaşımda, 'Kıymetli Sabiha Toziya'yı, Hayriye annemizi uğurladık. Allah'tan ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz' sözlerine yer verdi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın Hayriye Annesi Sabiha Toziya Kimdir?

44-001.jpg

Tam adı Sabiha Arjula olan Toziya, 17 Nisan 1946 yılında Kuzey Makedonya'nın Üsküp şehrinde dünyaya gelmiştir. Üsküp Devlet Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi alan Toziya, Yugoslavya'da uzun süre oyunculuk yaptıktan sonra Türkiye'den gelen teklifleri değerlendirerek ülkeden ayrıldı.

Türkiye'de ilk kez Star TV ekranlarında yayımlanan efsane dizi Muhteşem Yüzyıl'da Afife Hatun karakteriyle karşımıza çıktı. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli karakteri ile ekranlarda yer alan Toziya, kanser tedavi gördüğü için diziden ayrılmıştı. Ayrıca Bal Kaymak ve Annemin Yarası filmlerinde de seyirciyle buluştu.


Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler