Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisindeki Krizin Perde Arkası!

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yeni bölümüyle ekrana gelecekti ancak ekrana gelmedi. Seyirci bu duruma tepki gösterirken ATV'de yaşanan bu krizin perde arkası da belli oldu. İşte detaylar...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisindeki Krizin Perde Arkası!
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2021 21:50

ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölümüyle ekrana gelecekti ancak beklenen olmadı. Seyirci ise bu duruma tepki gösterirken kanalda yaşanan krizin sebebi belli oldu. Öte yandan kanal yönetimi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi konusundan önemli bir karar aldı. ATV dizinin yapımcılığını üstlenmişti ancak durum değişti.

Başrollerinde Oktay Kaynarca, Yunus Emre Yıldırım ve Ozan Akbaba'nın yer aldığı ATV'nin 6 sezondur büyük beğeniyle izlenen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın hala yedinci sezon hazırlıkları devam ediyor. Ancak bu sezon daha farklı olacak. Eylül ayında diğer dizilerde olduğu gibi sete çıkması beklenen dizi ekibi ile ATV yönetimi arasından bir sorun çıktı. Dizinin yapımcılığını ilk başta Raci Şaşmaz üstlenmişti. Ancak yapımcı Şaşmaz'ın mali sorunları yaşadığı gerekçesi ile kanal yönetimi hakları satın aldı ve yapımcı koltuğuna oturdu.

ATV'nin 124. bölümden itibaren yapımcılığını üstlendiği Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 199. bölümü ile reyting rekorları kıran altıncı sezonu tamamlamış oldu. 200. bölümü ile yedinci sezona hazırlanan dizide ortaya çıkan krizin yaklaşık 2 yıl önce yaşanan ödeme sorunları olduğu dile getirildi.

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yedinci sezon öncesinde de büyük bir değişiklik gündeme düştü. Bahadır Özdener'in sahip olduğu yapım şirketi BVN'nin ATV'den dizinin yönetimi devraldığı açıklandı.

Alınan karar gereği Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Adlı Dizi, 200. bölümden itibaren artık ATV'nin değil, BVB yapım şirketinin dizisi olarak ekranlarda yayınlanacak. Bu yaşanan değişikliğin dizinin geleceğini nasıl etkileyeceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port