Dizileriyle Çok Sevilen Gülse Birsel Gelen Son Haberle Herkesi Yıktı

Gülse Birsel yazdığı ve oynadığı TV dizileriyle , dizi severlerin çok sevdiği bir isim. Ancak son açıklaması herkesi üzdü

Dizileriyle Çok Sevilen Gülse Birsel Gelen Son Haberle Herkesi Yıktı
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 00:36

Bugüne kadar Avrupa Yakası, Yalan Dünya ve Jet Sosyete gibi dizileri yazan senarist Gülse Birsel herkesi güldürmeyi başarmış bir isim.

Türk televizyonlarında yayınlanan dizileri uzun yıllar ekranda kalmış ve reyting konusunda 1.ciliği kimseye bırakmamıştı.

Bugün olsun internet üzerindeki tekrarları bile izlenme rekorları kırıyor.

Ancak Gülse Birsel yaptığı açıklamayla herkesi üzdü.. Bundan böyle Gülse Birsel'i TV kanallarında göremeyeceğiz.

Dijital platformlar için yeni bir dizi projesi olduğunu söyleyen Gülse Birsel TV kanallarına neden dizi yazmayacağını da Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici'ye açıkladı.

ÖZGÜR DEĞİLMİŞ

Televizyonların artık Özgür Olmadığını dile getiren Gülse Birsel RTÜK kuralları gereği çoğu kelimenin ekranda biplenmesinden rahatsız.

Dijital platformların daha özgür olmasından dolayı bu kararı aldığı söylenen Gülse Birsel açıklamasında şunları dile getiriyor:

“Açıkçası ‘Jet Sosyete’yi tv kanalından dijital platforma geçirmemizin iki sebebinden biri buydu. TV minütajlarının 160-170 dakikalara çıkması ve son dönemlerde Jet Sosyete’deki ‘Salak’, ‘Ulan’ gibi masum kelimelerin bile kesilmesi” diyen Birsel, “Kendi hesabıma artık rekor uzunluk ve repliklerde, esprilerde özgür olamama sebebiyle, yani bu iki şart değişmedikçe dijital platformlara yazmayı tercih edeceğim”

Faruk Bildirici'nin Gülse Birsel'le ilgili görüşleri kişisel internet sitesinde ( Farukbildirici.com) da yayınlandı..

YANILDIĞI BİR ŞEY VAR

Ancak Gülse Birsel'in yanıldığı bir şey var. Acun Ilıcalı tarafından kurulan exxen ve yabancı menşeli Netflix herkesin evinde yok. Hala kullanmayan milyonlarca dizi izleyicisi var. Ya küçük bir kitleye hitap edecek Gülse Birsel ya da TV sektöründeki reytinglerini tümden unutacak. Hala TV ekranlarındaki diziler büyük bir izlenme payına sahip.

HAKLI OLDUĞU ŞEY

Haklı olduğu şeyse evet yerli yersiz çok sayıda kelimenin kesilmesi. Aynı zamanda da 3 saate yakın dizilerin uzun olması.. Batılı ülkelerde olduğu gibi en ideal saat aslında 1 saatlik diziler.. Geçmişte Türk dizileri de kısaydı. Ancak kanalların bu işi kazanç kapısına dönüştürmesi nedeniyle dizi süreleri araya giren aralar ve özetlerle uzadı da uzadı...

Bekleyelim ve görelim Gülse Birsel'in yeni dizisi ne zaman yayınlanacak.. Ancak yaptığı açıklamayla milyonlarca hayranını da yıktı bilsin istedik