Çukur'un Yerine Gelen Üç Kuruş Dizisine Çukur'dan Bir Transfer Daha

Çukur dizisi final yapınca kanal, yeni bir TV dizisi için kollar sıvadı. Adına Uç kuruş dizisi verilen diziye Çukur'dan efsane bir karakter daha transfer oldu. İşte ayrıntılar...

Çukur'un Yerine Gelen Üç Kuruş Dizisine Çukur'dan Bir Transfer Daha
Yayınlanma Tarihi : 26 Ağustos 2021 17:25

Başarılı projelere imza atan Ay Yapım, yeni bir projeye start verdi. Show TV'nin yeni sezonda en iddialı projeleri arasında yer alan Üç Kuruş dizisi, Ay Yapım imzasıyla geliyor.

Ay Yapım, İçerde dizisinin ardından 4 sezon ekranlarda fırtınalar estiren Çukur dizisine imzasını atmıştı. Konsept haline gelen dizi serileriyle dikkat çeken Ay Yapım, yeni dizisine Üç Kuruş adını verdi. Bu tür hikayeleri seven izleyicilerin Üç Kuruş dizine de tepkisiz kalamayacak gibi gözüküyor.

Titizlikle hazırlıklı devam eden proje için oyuncu görüşmeleri de devam ediyor. Üç Kuruş dizisi için ilk anlaşılan oyuncu Uraz Kaygılaroğlu olmuştu. Ekin Koç ile de görüşmelerin yapıldığı kulislerde konuşuluyor ancak dizinin kadrosuna kimlerin rol alacağı henüz açıklanmadı. İddiaya dikkat çeken bir isim daha dizide rol alacak. 4 sezon boyunca efsane haline gelen Çukur dizisinden bir oyuncu Üç Kuruş dizisine transfer olacak.

Çukur dizinde 'Mete' karakterine hayat veren Aytaç Uşun, yeni projede yer alacak. Çukur dizindeki performansı gözden kaçmamış olacak ki Ay Yapım Uşun'un peşini bırakmadı.

2014 yılından günümüze birçok projede yer alan Aytaç Uçun, Doksanlar dizinde 'Ozi' karakteriyle yapımcıların aradığı yüz haline gelmişti. Kalp Atışı dizinde de başarılı performans gösteren Uşun, Çukur dizisiyle ününe ün kattı. 4 sezon aynı dizide yer alarak büyük tecrübe edinen oyuncu, Üç Kuruş dizisinde rol alacağı kesinleşen ikinci isim olarak adını yazdırdı.

Peki Aytaç Uşun Kimdir?

aytasusun4316.jpg

Aytaç Uşun, 12 Ocak 1990'da İstanbul'da dünyaya geldi. Gerçek adı Ertuğrul Aytaç Uşun olan genç oyuncu, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Doksanlar dizisinde ilk oyunculuk deneyimini kazanan Uşun, Çukur dizisinde canlandırdığı Mete karakteriyle herkesin hafızasına kazınmıştır.

Bazı rol aldığı dizi ve filmler; Silsile(Uluslararası Altın Koza Film Festivali-Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü), Sarı Sıcak(İstanbul Film Festivali-En İyi Erkek Oyuncu Ödülü), Doksanlar, Kalp Atışı ve Çukur.

Kaynak: TV100 - televizyongazetesi.com - Birsen Altuntaş - Objektif Port

İlgili Haberler