Çukur Dizisiyle Setlere Veda Eden Perihan Savaş'tan İddialı Yeni Dizi

Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde 4 sezon boyunca yer alan Perihan Savaş dizinin final yapmasıyla setlere veda etmişti. Usta oyuncu FOX TV ekranlarında yayınlanacak Elkızı dizisiyle setlere geri dönüyor.

Çukur Dizisiyle Setlere Veda Eden Perihan Savaş'tan İddialı Yeni Dizi
Yayınlanma Tarihi : 18 Ekim 2021 19:15

SHOW TV'de 4 sezon boyunca fırtınalar estiren Çukur dizisinin Sultan annesi Perihan Savaş, yaz aylarında dinlendikten sonra setlere görü dönüyor.

4 sezon süren Çukur dizisinde Sultan karakterine hayat veren deneyimli oyuncu Perihan Savaş, son yıllarda dizilerde gösterdiği performansı ile 7'den 70'e dikkat çekmeye devam ediyor. Yaz aylarında dinlenen deneyimli oyuncuyu son olarak Menajerimi Ara dizisinde konuk oyuncu olarak görmüştük. Deneyimli oyuncu şimdi ise FOX TV ekranlarında karşımıza çıkacak.

NTC Medya tarafından hazırlanan, yönetmenliğini Feride Kaytan'ın üstlendiği, hikayesini ise Hilal Yıldız'ın kaleme aldığı FOX TV'nin yeni dizisi El Kızı, 23 Ekim Cumartesi akşamı ilk bölümü ile ekranlara gelecek. Fikret Kuşkan, Sedef Avcı, Fırat Doğruloğlu, Macit Koper ve Sedef Avcı gibi önemli oyuncuların yer aldığı projede Cavidan karakteri ile deneyimli oyuncu Perihan Savaş'ı başrolde izleyeceğiz.

Gelenekçi, dominant ve doğru bildiğinden asla taviz vermeyen bir babaanne olarak izleyici karşısına çıkacak olan Savaş'ın bu rolü Çukur dizisindeki karakteri ile çok benzetildi.

Rolü hakkında açıklamada bulunan Savaş, her kesimden insanın izleyebileceği ve özellikle günümüzü çok ilgilendirdiğini vurgulayarak; çok özel ve güzel bir projeye başladıklarını söyledi.

Peki Perihan Savaş Kimdir?

Şerife Perihan, bilinen adı ile Perihan Savaş, 14 Haziran 1957 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Henüz 5 yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynayan Savaş, 13 yaşındayken nişanlanmış ve ardından 7 ay süren bir evlilik yaşamıştır.

1970 yılına kadar tiyatro sahnelerinde rol alan oyuncu, 1971 yılında Şehzade Simbad Kaf Dağında sinema filmi ile ün kazanmıştır. 120 civarında sinema filminde rol alan oyuncu, Çukur dizi ile 7'den 70'2 herkesin tanıdığı isim haline gelmiştir.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port