Canan Ergüder Yeni Projesiyle Seyirci Karşısına Geri Dönüyor

Menajerimi Ara adlı TV dizisinde Feriz karakterine hayat veren Canan Ergüder bu kez bir TV dizisi değil sinema filmiyle seyirci karşısına geri dönüyor. İşte Canan Ergüder'in yeni projesi...

Canan Ergüder Yeni Projesiyle Seyirci Karşısına Geri Dönüyor
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2021 18:55

Son olarak Menajerimi Ara dizinde Feriz karakteriyle seyirci karşısına çıkan Canan Ergüder, yeni projesini duyurdu.

Geçtiğimiz sezon final yapan Menajerimi Ara dizisinde Feriz karakterine hayat veren Canan Ergüder, meme kanseri teşhisi konulduğu için diziden erken ayrılmıştı. Tedavi sürecinde sık sık sosyal medya hesaplarından sağlık durumunu hayranları ile paylamaya devam eden oyuncu bu kez dizi değil bir film ile karşımıza çıkacak.

Yönetmen Koltuğunda Göksek Gülensoy'un oturduğu 'Sadan Hanım' isimli filmde Canan Ergüder, Kenan Ece, Serap Aksoy ve Ebru Nil Aydın yer alacak. Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için hazırlanan belgesel sinema filmi 'Sadan Hanım' 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü'nde sinemaseverlerle buluşacak.

'Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi' adlı belgesel sinema filmi gerçek bir kişinin, Alzheimer teşhisi konulduktan ölümüne kadar geçen 5 yıllık süre içinde yaşadıklarını anlatacak. Sadan Ünüvar'ın çocukluğundan ölümüne kadar olan hayatına ve hastalığının evrelerine dikkat çekilen film, 21 Eylük'de 'Başka Sinema' platformunda izleyici ile buluşacak. Belgesel sinema filminde Sadan Ünüvar'ı, o ölmeden 4 yıl önce kendisi ile tanışmış olan Canan Ergüder canlandırdı. Ünüvar'ın askeri ateşe olan eşi Ziyaeddin Ünüvar'ı ise Kenan Ece canlandırdı.

Ülkemizde ve dünyada her geçen gün daha da yaygınlaşan Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için gerçek bir kişinin hikayesinin paylaşıldığı bu belgesel sinema filmini bizler de izlemek için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca, yakın gelecekte her üç kişiden birisine Alzheimer teşhisi konulacağı ön görülen ülkemizde, bu hastalığa dikkat çekmek için yapılan 'Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi' filmini siz okuyucularımızın da yakınlarınız ile paylaşmasını rica ediyoruz.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port