Bu 5 yöntemle WhatsApp'ta engellendiğinizi kolaylıkla çözebilirsiniz

Zaman zaman WhatsApp'ta bazı kişiler bizimle sohbet etmek istemez ve mobil uygulama üzerinden bizleri engellerler. WhatsApp'ta engellendiğinizi anlamanın 5 kolay yolu var.

Bu 5 yöntemle WhatsApp'ta engellendiğinizi kolaylıkla çözebilirsiniz
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 21:59

WhatsApp hayatımıza girdiği günden itibaren neredeyse tek iletişim aracımız haline geldi denilebilir. Kimi zaman WhatsApp üzerinden fotoğraf gönderir kimi zaman WhatsApp üzerinden mesaj göndeririz. Veya görüntülü konuşma gibi özellikleri sayesinde uzaktaki bir sevdiğimiz karşımızda olur.

Kısacası WhatsApp hayatımızın en büyük parçası.. Diğer sosyal medya uygulamalarından daha çok WhatsApp kullanıldığı ortaya çıktı.

Ancak bazı durumlarda WhatsApp üzerinde birileri bizi engelleyebiliyor ve bizimle iletişim kurmak istemeyebiliyor. Bu durum çok can sıkıcı olabiliyor.

WhatsApp Üzerinde engellenip engellenmediğimizi anlamanın ise çok basit bazı yöntemleri var.

En Son Haber sitesi WhatsApp üzerinde engellenip engellenmediğimizi anlamanın 5 yolunu sıraladı.

İlk olarak sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin durumunu görebilmek için o kişiye ait cep telefonu numarasını rehberinize kaydedin. Ardından o kişinin sohbet sayfasına giriş yaparak son görülmesinin görülmediğine bakın. Son görülme tarihini göremediyseniz yüksek ihtimal sizi engelledi. Ancak bu özelliği ilgili kişi herkese kapatmış olabilir. Bunu anlamanın diğer bir yolu ise başka bir arkadaş üzerinden kontrol etmektir. Eğer bu kişinin son görülmesi başka bir arkadaşınızda görüldüyse engellenmişinizdir demektir.

Diğer bazı yöntemler ise gönderdiğiniz mesaj her zaman tek tık kalır. Bu durum engellendiğinizi gösterir.

Bir diğer anlama yolu ise ilgili kişiye sesli arama yapmaktır. Eğer arama gerçekleştiremediyseniz muhtemelen engellendiniz demektir.

Çevrimiçi olduğu göremiyor ve profil fotoğrafı güncellemesini de göremiyorsanız muhtemelen WhatsApp üzerinde engellenmişsinizdir demektir.

İlgili Haberler