Baş Belası Dizisi ATV'nin Başını Fena Yaktı Adeta Adı Gibi Bela Oldu

ATV ekranlarında yayınlanan Baş Belası dizisi kanalın yüzünü bir türlü güldürmüyor. Gelen son haberler seyirciyi de üzen türden oldu. İşte ayrıntılar...

Baş Belası Dizisi ATV'nin Başını Fena Yaktı Adeta Adı Gibi Bela Oldu
Yayınlanma Tarihi : 21 Ağustos 2021 16:05

ATV ekranlarında cuma akşamları yayınlanan Baş Belası dizisinin adı gibi başı belada.

Başrollerinde İrem Helvacıoğlu ve Seçkin Özdemir'in yer aldığı Baş Belası dizisi, başarılı hikaye ve konseptine rağmen reyting kurbanı oldu.

Şimdiye kadar 10 bölüm yayınlanmış olan Baş Belası dizisinde reytinglerin her geçen hafta daha da düşmesi hem kanalın hem de izleyicilerin canını bir hayli sıktı. İzleyiciler her ne kadar dizinin uzun süre ekranlarda kalmasından yana olsa da kanalın final kararını vermesi an meselesi haline geldi.

Geçtiğimiz 10 bölümde de yeterince izleyici toplayamayan ve dikkatleri üzerine çekemeyen dizi adına büyük talihsizlik oldu. Hem oyuncu hem de hikaye açısından oldukça farklı ve dikkat çeken bir yaz dönemi dizisi olmasına rağmen yeteri ilgiyi göremeyen dizisini gidişatını gelen kötü reytingler belirleyecek.

Baş Belası dizisi dün yayınlanan 10. bölümüyle, tüm kişilerde 9., AB'de 7. ve ABC1 'de ise 8. sırada yer aldı. Ayrıca reytinglerde her geçen bölüm düşmeye devam ediyor.

Birçok izleyiciye göre yaz döneminin en kaliteli yapımları arasında yer alan Baş Belası, ATV'yi de çıkmaza sokacak gibi duruyor. İzleyiciler dizisinin kış döneminde de devam etmesini beklerden, kanalın henüz ne karar vereceği belli değil.

Yaz döneminin bitmesiyle birlikte diğer kanallarında olduğu gibi ATV'de oldukça iddialı projelerle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu da düşük reyting alan yaz dizilerinin bitmesine neden oluyor.

Diğer kanallar gibi ATV'de düşük reyting alan bir diziyi ne yazık ki kış döneminde devam ettirmeyecektir. Gelir ve zaman kaybı olarak görülen düşük reytingli diziler genelde 13. bölümde final yaptırılıyor.

27 Ağustos Cuma günü 11. bölümüyle ekranlara gelecek Baş Belası dizisinin seyrini hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: televizyongazetesi.com - Objektif Port

İlgili Haberler