Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in Rol Aldığı TRT Dizisinde Kriz Çıktı

Barış Arduç ile Fahriye Evcen'in başrollerini paylaştığı ve TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan TV dizisi 'Alparslan Büyük Selçuklu' dizisinde beklenmedik kriz çıktı. İşte ayrıntılar...

Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in Rol Aldığı TRT Dizisinde Kriz Çıktı
Yayınlanma Tarihi : 16 Eylül 2021 18:30

Başrollerinde Fahriye Evcen ve Barış Arduç'un yer aldığı TRT1'in yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu setinde kriz çıktı.

Geçtiğimiz sezon yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisin devamı niteliğinde TRT1 ekranlarında yayınlanacak Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Alparslan'ın hayatını izleyeceğiz. Alparslan karakteri ile karşımıza çıkacak olan Barış Arduç'a başrolde Akça Hatun karakteri ile Fahriye Evcen eşlik edecek. Ayrıca dizide Mehmet Özgür, Barış Bağcı, Erdinç Gülener, Gizem Karaca, Korel Cezayirli ve Sarp Levendoğlu gibi birçok başarılı oyuncu yer alacak.

Akli Film tarafından hazırlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yönetmenliğini M. Çağatay Tosun üstlenmişti. Ancak beklenmeyen bir gelişme yaşandı.

TRT1 ekranlarında yayınlanacak Alparslan Büyük Selçuklu dizinin yeni tanıtımı dün yayınlanmıştı. İlk bölümü için gün sayan dizide yaşanan beklenmeyen gelişme hem set ekibini hem oyuncuları hem de kanalı şaşkına çevirdi.

TV100'ün haberine göre; yönetmen Çağatay Tosun dizinin yönetmenliğinden ayrıldı. Başarılı yönetmen Tosun'un ayrılmasının ardından set ekibi çalışmayı durdurdu. Ara verilen çekimlerin ne zaman başlayacağı belli değil. Öte yandan ani yaşanan bu ayrılığın ardından dizinin yeni yönetmenin kim olacağı da bilinmiyor.

Peki M. Çağatay Tosun Kimdir?

23 Kasım 1978 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen M. Çağatay Tosun, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur.

2005 yılında Aşk Yolu, Kırık Kanatlar ve Seher Vakti ile başladığı yönetmenlik serüvenine Muhteşem Yüzyıl Kösem, Ramo, Ahh İstanbul ve Suskunlar gibi birçok başarılı proje ile devam etmiştir.

Kaynak: TV100 - Objektif Port