ATV'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova için alınan karar tepkiye yol açtı!

ATV ekranlarında yayınlanan TV dizisi Bir Zamanlar Çukurova için alınan son karar Milliyet gazetesi yazarını kızdırdı..

ATV'nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova için alınan karar tepkiye yol açtı!
Yayınlanma Tarihi : 21 Ağustos 2021 01:32

Türkiye'de yayınlanan çok sayıda dizi Balkanlar ve Arap ülkelerinin yanı sıra İspanya gibi Avrupa ülkelerinde de dublaj yapılarak yayınlanıyor.

Hatta Türkiye'de tutmayan çok sayıda dizisinin Avrupa'da daha çok izlendiğine bir çok kez şahit olduk.

Örneğin Bay yanlış dizisi Türkiye'de pek sevilmedi. Ancak Can Yaman'ın başrolünde olduğu bu dizi İtalya ve Balkanlarda izlenme rekorları kırıyor.

Şimdilerde ise ATV ekranlarında yayınlanan Türkiye'deki en etkili dram dizilerinden olan Bir Zamanlar Çukurova adlı dizinin İspanya'da yayınlandığı ortaya çıktı. Televizyon gazetesinin gözünden kaçmayan bu detaydaki ayrıntı ise çok başkaydı.

İddialara göre Türkiye'de 120 dakikalık olan dizi İspanya'da günlük olarak yayınlanacak. Türkiye'de dizi sürelerinin uzun olması ülke içerisinde de eleştirilen bir şey. Ancak bu durumun Avrupa'da kabul edilmemesi ve Türk dizilerinin ya günlük olarak yada 60 dakika olarak yayınlanması eleştiri konusu oluyor.

Bir zamanlar Çukurova adlı dizi için ise eleştiride bulunan isimlerden biri Milliyet yazarlarından Sina Koloğlu oldu. Yazar yazdığı yazıda şu yorumda bulunuyor:

“Aslında bu biraz karizmayı çizdiriyor. Çünkü yapım bizde çok izlenen zaman diliminin işi. Bir de gerçekten çok emek verilmiş, çok çalışılmış bir proje. Hani ‘telenovela muamelesi’nin biraz ötesinde… “

dizi-4653.jpg

Sina Koloğlu bu satırları İspanyol televizyonunun Bir Zamanlar Çukurova adlı diziyi günlük olarak yayınlamasına ilişkin yazdı..

Yazısındaki telenovela ifadesi ise bir anda en çok aranan kelime oldu. telenovela nedir diye soranların karşısına ise Latin Amerika'da üretilen bir televizyon dizisi drama veya pembe dizi türüdür cevabı çıkıyor..

Öte yandan Türkiye'de dördüncü sezon çekimleri başlayan Bir zamanlar Çukurova için Adana'da yoğun bir çalışma sürüyor. İbrahim Çelikkol gibi ünlü bir oyuncu da diziye Hakan karakteri ile giriş yaptı.. Dizi İspanyol televizyonunda ise Antenna adıyla yayınlanıyor..

Kaynak: Televizyon Gazetesi - Objektif Port - Milliyet

İlgili Haberler