Aşk-ı Memnu dizisine damga vuran yönetmenden Kanal D için yeni dizi

Kanal D ekranlarında yeni bir TV dizisi yayınlanacak. Dizi Aşk-I Memnu ve Kara Sevda adlı dizilerin yönetmeninden..

Aşk-ı Memnu dizisine damga vuran yönetmenden Kanal D için yeni dizi
Yayınlanma Tarihi : 13 Eylül 2021 01:31

Kanal D yeni sezonda iddialı diziler yayınlamaya devam ediyor. Türk televizyon tarihinde önemli işlere imza atmış Hilal Saral bu kez Kanal D için yeni bir dizi çekecek.

Çok sayıda projede imzası bulunan ünlü yönetmen sadece Türkiye'de değil Dünya genelinde de adını duyurmuş isimlerden biri.

Çektiği diziler Arap ülkeleri ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda dünya ülkesinde yayınlandı.

İlk olarak 1998 senesinde Aynalı Tahir adlı diziyle adını duyuran Hilal Saral ardından Elveda Derken, Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney, Kurt Seyit ve Şura, Kara Sevda gibi önemli dizilerin yönetmenliğini üstlenmişti.

Gazeteci Birsen Altuntaş ve Televizyon gazetesi bomba bir gelişmeyi duyurarak Hilal Saral'ın bu kez Kanal D ekranlarında yayınlanacak yeni bir dizi için girişimlere başladığını ilan etti.

BKM tarafından hazırlanan dizi Kanal D ekranlarında kısa bir süre sonra ekrana gelecek. İntibah adı verilen dizi Namık Kemal'in aynı isimli romanından televizyona uyarlanacak. Hilal Saral gecesini gündüzünü katarak hazırlıklarını sürdürüyor. Oyuncu seçimiyle de yakından ilgilenen Hilal Saral'ın bu projesi ekranda fırtınalar estireceğe benziyor.

Dizide Demet Özdemir'in de yer alacağı konuşuluyor. Henüz oyuncu kadrosunda netleşen isimler belli olmasa da hazırlıklar ve görüşmeler devam ediyor...

Öte yandan 1976 yılında yazılan Namık Kemal’in intibah romanının bir diğer adı ise Sergüzeşt-i Ali Bey olarak geçiyor… İyi yetişmiş bir adam olan Ali Bey’in aşık olması ile alt üst olan hayatı romanın ana hikayesini oluşturuyor.

Edinilen bilgiye Senaristlerin romandaki isimleri değiştirmeden aynı şekilde kullanacağı bildirildi..

Kaynak: Televizyon Gazetesi - TV100 - Objektif Port

İlgili Haberler